Bögesel zayıflama, vücudun genel olarak basen, göbek, bel bölgelerinde birikmiş olan yağların giderilmesi için kullanılan yöntemlerin tamamıdır.İnsanlar şişman olmadığı halde bazı bölgelerdeki yağlanmalarından dolayı sorun yaşarlar.

Bu durumda yapılacak en etkili yöntem spordur, diyet değildir. Bölgesel zayıflama da spor ve spor aletleri oldukça işe yarar. Spor yapmadan kullanılan spor aletleri, titreşim aletleri, terleten kıyafetler, zayıflama kremleri ve zayıflama bantları gibi yöntemler pek işe yaramamaktadır. Bölgesel zayıflamada dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da şudur; Erkekler zayıflama hareketleri yaparken bu hareketleri yavaş ve ağırlıkla yapmalıdırlar. Kadınlar ise hızlı bir şekilde ve ağırlık kullanmadan yapmalıdırlar.

Bölgesel Zayıflamada Kullanılan Tıbbi Yöntemler

1- Liposuction: Liposuction, bölgesel yağın ameliyatla vakumlanarak alınmasıdır. Bu tedavi sadece belli bölgelerde yağlanma sorunu yaşayan kişilere uygulanır. Tehlikesi az olmakla birlikte bazı yan etkileri de vardır. Ama tecrübeli plastik ve rekonstrüktif cerrahların yaptığı ve alınan yağ miktarı 5 litrenin üzerine çıkmadığı sürece bir yan etki görülmesi oldukça nadirdir. Ameliyat sonrası belli bir miktar incelme görülür fakat asıl etkisi 3 ve 6 ay arasında ortaya çıkar.

2- Radyofrekans: Bu tedavi bölgesel zayıflama ve selülitli bölgelerde etkili bir yöntemdir. Yan etkileri az olmakla birlikteşişme,morarma, hafif ağrı ve gerginlik gibi yan etkileri olabilir. Fakat bu yan etkiler bir kaç haftada etkisini kaybetmektedir. www.kadincazayiflama.com

3- Ultrasonik Ses Dalgaları: Ultrasonik ses dalgaları genellikle göbek ve basen bölgölerine uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem yağların eritilmesine ve 4 santimetreye kadar incelme sağlar. Ultrasonik bölgesel zayıflamada işlem ağrısız olmakla birlikte bu tedavide ilaç da kullanılmamaktadır. Bu yöntem zararlı olmamakla birlikte kullanılan ultrasonik cihazların orjinal olması oldukça önemlidir. Tedavi sonrası herhangi bir ağrı, rahatsızlık ve yan etki görülmemektedir.

Spor Hareketleri

- Mekik Hereketi; Bildiğimiz mekik hareketini sabah ve akşam 50 şer kez yapınız.

- Sopalı Hareket; Bir sopayı ensemizin arkasına koyarak, olduğumuz yerde sabit durup, sopadan aldığımız destekle sağa ve sola hareket etmektir. Bu hareket, özellikle bel ve karın kısmı kaslarını çalıştırdığı için önemli bir harekettir.

- Bel Kasları İçin Yapılan Mekik Hareketi; Bir kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafif, seri ve sık hareketlerle yakınlaştırmaya çalıştırmalıyız.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu