Malzemeler: 1 Çay bardağı toz şeker, 1 Çay bardağı yoğurt, 2 Yumurta, 3,5 Çay bardağı un, 2 Çay kaşığı kabartma tozu, 1 Çay bardağı erimiş margarin.

Krema Malzemesi: 1 Şişe süt, 1 Yumurta sarısı, 1,5 Kaşık un, 1 Paket vanilya, 1/2 Çay bardağı erimiş margarin, 1 Çay bardağı pudra şekeri, 1 Çay bardağı toz şeker.

Hazırlanışı: Şekeri yumurta ile çırpınız. Erimiş margarini ve yoğurdu ilâve ediniz. Kabartma tozu ile elenmiş unu da ilâve ederek 30 cm. çapında yağlanmış kek kalıbına boşaltınız. Orta ısılı fırında pişiriniz. Pişen keki soğuduktan sonra ikiye kesiniz ve yapılışı aşağıda gösterilen kremayı arasına dökünüz. Üstüne pudra şekeri serperek servisi yapınız.

Kremanın Yapılışı: 1 Çay bardağı toz şekeri, 1 Yumurta sarısını ve unu karıştırınız, Bu karışıma sütü yavaş yavaş ilâve ederek ateş üzerinde pişiriniz, Ateşten alarak 1 Çay.foardagı erimiş margarini, 1 Çay bardağı pudra şekerini ve 1 Paket vanilyayı katarak mikserle 10 dakika çırpınız, Ilık olunca yukarıda hazırlanan kekin ortasına dökünüz.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu