Dudak, yanak, kaş, göz çevresi gibi yüz hareketlerini yapmayı yüzümüzdeki sinirler aracılığı ile sağlıyoruz. Beynimizden gelen hareket emirlerini yüzümüzdeki sinirler yüz kaslarına iletmek suretiyle istediğimiz hareketleri yapmamızı sağlıyorlar. Eğer beynimizde ya da yüz sinirilerinde oluşan bazı rahatsızlıklar bu ileti işlemine engel olurlarsa yüz felci meydana gelmekte ve yüz hareketleri kısmen ya da tamamen ortadan kalkmakta.
Ahmet Maranki yüz felci için pratik bitkisel çözümler: -Ardıç yağı ile yüze masaj yapılır. -Zencefil bal ile macun yapılarak Sabah-akşam bir ceviz büyüklüğünde yenir. -50 gram ılık suyun içerisine üç avuç lavanta çiçeği konur. 48 saat bekletilir. Daha sonra bez yardımı ile süzülür. Bu karışım felçli kısım üstüne masaj yapılarak sürülür. -Bir bardak kaynar suyun içine 10 gram biberiye konulduktan sonra 10 dakika bekletilerek günde 2 ya da 3 bardak içilir. -Üzerlikyağı ile yüze masaj yapılır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu