Ahmet Maranki stres hastalığı, stresin insan yaşamına etkisi ve aşırı stresin tedavisi için alternatif tıp yollarını anlattı.
Stresli insanlarda en çok görülen rahatsızlıklar migren, uykusuzluk, yüksek tansiyon ve ülserdir. Strese en büyün neden iş yoğunluğunun artması, dinlenmeye ayırdığımız zamanın azalması, manevi değerlerimizi ihmal etmemizdir. İnsan vücudunun uzun süre stres altında kalması vücut direncini azaltarak, kanser, kalp hastalıkları ve kolesterol gibi hastalıklara yakalanmamıza neden olur. Stresten korunmak için B vitaminini bol miktarda tüketmek gerekmektedir. Sporun ve düzenli egzersiz stresin önlenmesinde çok önemli bir yere sahiptir.
Ahmet Maranki stres sorunu yaşayan insanların mutlak çuha çiçeğinden faydalanmasını öneriyor. Çuha çiçeği stres ve gerginliklerde spazm çözücü, yatıştırıcı ve rahatlatıcı etkisi ile ünlenmiş bir bitkidir. Sinirsel kökenli baş ağrıları ve migren için çuha çiçeği tavsiye edilir.Çuha çiçeğini parçaladıktan sonra kökünden bir tatlı kaşığı kadar aldığımız parçayı 5 dakika süreyle suda  kaynatıp hazırladığımız karışımı günde 3 sefer 1 su bardağı ölçeğinde tüketmemiz sinir ve stres için çok iyi gelecektir.
Ahmet Maranki sinir ve stres sorunu yaşayanlar için kokusal olarak ise  sandal ağacı, şerbetçi otu, lavanta, limon, sardunya, fesleğen, nane, gülsuyu, portakal, papatya, melisa, rezene ve gül gibi kokuları tavsiye ediyor.Bu kokular sinir sisteminin normale dönmesi için destekleyici şeklinde kullanılabilir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu