Bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki kısırlık sorununun giderilmesi için tavsiye edilen şifalı bitkileri bizlere tanıttı. Bu bitkileri hem erkekler hem de kadınlar kullanabilir. Kısırlık sorununun giderilmesi için kullanılmış ve faydası görülmüş bitkilerdir.
Ahududu: Hamilelik döneminde ortaya çıkan rahim iltihaplarını önlemek için ahududu yapraklarından yapılan çay tavsiye edilir. Ayrıca erkeklerinde ahududu çayını demleyip içmeleri halinde sperm sayılarının arttığı gözlemlenmiştir.
Zencefil: Erkeklerde sperm sayısını kadınlarda ise yumurta sayısını arttıran bir bitkidir.
B6 vitamini içeren besinler kısırlık tedavisinde etkin rol oynar: Karnabahar, su teresi, ıspanak, muz, bamya, soğan, brokoli, kabak, karalahana, yer lahanası,bürüksel lahanası,bezelye ve turp.
Sperm sayısı düşük erkeklere genellikle arginin takviyesi önerilir. Arginin bulunan bitkiler şunlardır: Keçiboynuzu, ak ceviz, acı bakla, yer fıstığı, susam, soya fasulyesi, su teresi, çemen, hardal, badem, bakla ve mercimektir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu