Bebeğinizin ağlama nedenini bulamıyorsanız, aklınızdan kendinize bir kontrol listesi hazırlayın. İlk olarak en son ne zaman karnını doyurduğunuzu düşünün, 3 saat kadar önce doyurdunuzsa yemek yedirmeyi deneyebilirsiniz. Yemeğini yeni yediyse, bebeğinizin bezini kontrol edebilirsiniz. Bez temizse bulunduğunuz ortamdan uzaklaştırmayı deneyebilirsiniz. Böylelikle ağlama sebeplerini eleyerek bebeğinizin neden ağladığına ulaşabilirsiniz.
Bebekleri Sakinleştirmenin Püf Noktaları: Bebeğinize yakın olun. Bazı durumlarda ona sarılmanız, onun tek ihtiyacıdır. Kanguru ile bebeği kendinize yakın tutmak çözüm olabilir. Bebeğiniz çok ağladığı zaman, ona sarılarak karanlık bir odaya gidip ona masal anlatarak veya bebeğe ninni söyleyerek onu sakinleştirebilirsiniz. Kalp atışlarınızı duymak, yeni doğan bebekler için sakinleştiricidir. Bebeğin emmesi için bir şeyler verin!Biberon, emzik ya da diş kaşıyıcı verebilirsiniz Bebeğinizi emzirebilirsiniz. Bebeğe masaj yapın. Bebeğin karnını ovabilir ya da karnı üzerine yatırarak sırtını sıvazlayabilirsiniz. Gaz sancısı var ise masaj onu rahatlatacaktır. Bebeğinizi hareket ettirin.Sallamak, onu rahatlatatır. Kucağınızda sallayabilir, koltuğa oturarak birlikte sallanabilirsiniz. Bebek arabasıyla ya da otomobil ile yolculuk da ona iyi gelebilir. Ayrıca bebekle birlikte dans etmeyi deneyebilirsiniz. Bebeğinizi yalnız bırakmayı deneyin. Eğer yukarıdaki çözümler işe yaramamışsa, bebeğinizin bulunduğu ortam çok gürültülü, çok kalabalık ya da aşırı ışıklı bulmuş olabilir. Bu durumda onu yatağına yatırıp ışığı kapatarak başında bekleyebilir ve bebeğin sakinleşip uyumasına tanık olabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu