Sevdiklerimizin mutlu bir gününü paylaşmak için çiçek göndeririz. Bu özel günlerde farklı bir jest yapmak isteyenler için lezzetli bir alternatif var: meyve çiçekleri.

Meyve çiçeklerini en çok erkekler seviyor

Sevdiklerimizin mutlu bir gününü paylaşmak için çiçek göndeririz. Bu özel günlerde farklı bir jest yapmak isteyenler için lezzetli bir alternatif var: meyve çiçekleri.

Yurtdışında pek yaygın olan bu meyve çiçeklerini, Menderes-Aylin Şeker çifti yapıyor. Muz, çilek, kiraz, üzüm, kavun-karpuz ve elma gibi aklınıza gelen bütün meyveler Aylin Hanım'ın elinde birer çiçek haline geliyor. Aylin Şeker, bazı meyveleri ise çikolata sosuna batırıyor. Buzdolabında soğuduktan sonra bunları çiçek sepetinde ya da seramik vazoda bir araya getirip şık bir çiçek buketi hazırlıyor. Sonra soğutmalı özel arabalarla adresine, siparişi verenin adına teslim ediliyor. Şu sıcak günlerde soğuk, şık ve lezzetli meyve çiçeklerini görenlerin tepkisini ve de memnuniyetini anlatmaya gerek var mı? İnsanların hem gözüne, hem gönlüne hitap eden ağızlara layık lezzetteki bu meyve çiçekleri için Menderes Şeker; “Sevdiğinize gönderdiğiniz bir buket çiçek onu ne kadar mutlu ediyorsa iddia ediyorum meyve çiçekleri bunun on katı mutlu ve memnun edecektir.” diyor. Onu bu kadar iddialı konuşturan, müşterilerinin ve meyve çiçek götürdükleri insanların hepsinin arayıp memnuniyetlerini dile getirmeleri olmuş.

Menderes Şeker eski bir tekstilci. Geçmişte işi gereği çok yurtdışı seyahati olmuş. Bu gezileri sırasında meyve çiçekleri görmüş ve çok hoşuna gitmiş. Bir süre sonra yeni bir iş koluna girmeye karar verdiğinde eşi Aylin Hanım'la meyve çiçeği yapmaya başlamışlar. Türkiye'de bilinmeyen bir kavram meyve çiçekleri. Ama 2 ay gibi kısa bir sürede onların da beklemediği kadar büyük ilgi görmüşler. İnsanların ilgisinin verdiği memnuniyet kadar, Şeker çifti de yaptıkları işten büyük zevk duymuş. Özellikle Aylin Hanım için zevk aldığı bir uğraştan para kazanma fırsatı olmuş. Daha önce evde hobi olarak yapay çiçek aranjmanları yaparmış. Şimdi ise bunu meyvelerden yapıyor.

Meyve çiçekleri bir süre öncesine kadar daha çok evlilik yıldönümü, doğum günü, Anneler Günü gibi özel günlerde tercih ediliyormuş. Fakat son zamanlarda iş amaçlı gönderimler daha çok artmış. O yüzden Magic Fruit Flowers'in soğutmalı arabaları şu sıralar plazalar arasında mekik dokuyor. Aylin Hanım meyve çiçekleri hazırlarken, Menderes Bey de işletmeyle ilgileniyor. Çok detaylı bilgilerin yer aldığı, internetten sipariş verilebilen bir site kurmuş.(www.buyulumeyvecicekler.com) Meyve çiçeğinin özellikleri, büyüklüğü, yanında ayıcık veya balon olup olmayacağı, kartın üzerine hangi notun yazılacağı, saat kaçta hangi adrese gideceği, kısacası her türlü detayını site üzerinden belirleyip kimseyle görüşmeye gerek kalmadan, günün her saatinde sipariş verilebiliyor. Siteye üye olanlara yüzde 10 da indirim yapıyorlar. Fiyatlarını merak edenlere söyleyelim, meyve çiçeklerinin normal çiçeklerle fiyatı aynı; ürünün boyutuna göre 40 YTL ile 300 YTL arasında değişiyor. Şimdilik sadece İstanbul içine sipariş götürebiliyorlar. Ama, yoğun istek olduğu için bir süre sonra başka illere de şubeler açacaklar. (0212 542 57 13 )

Zaman

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
Mesajınız:
 
© 2015 Şifalı Bitkiler Sitesi
Ücretsiz Web Sitesi