Karın çevresinde biriken yağlardan "Liposuction", "Lipoliz" veya "Mezoterapi" gibi geçici çözümler ile kurtulabileceğinizi düşünmeyin. Bu yöntemleri seçerseniz hem ağrılı bir işleme katlanırsınız, hem de belinizi değil de cüzdanınızı inceltirsiniz. Karın yağlarını cerrahi olarak aldırmak belki 300-500 gramdan geçici olarak kurtulmanıza ve bir kaç aylık geçici bir görüntüye sahip olmanıza yardım etse de kilo probleminizin çözümüne hiç bir fayda sağlamaz. Lipoliz ve mezoterapi gibi yöntemlerin, yağ kaybı amacı ile kullanılmasının hiç bir fayda sağlamadığını söyleyebiliriz.
Karın bölgesi yağlarını azaltmanın yolu öncelikle onu oluşturan sebebi tedavi etmekten geçiyor. Hormonal eksikliklerin giderilmesi, kortizol fazlalığı, insülin yüksekliği gibi sorunların kontrol altına alınması, kronik stresin engellenmesi gerekmektedir. Bunun haricinde bir miktar günlük kalori kısıtlaması yapmak da etkili olacaktır. Diyeti mutlaka egzersiz-aktivite çalışmalarıyla desteklemek gerekmektedir. En etkili yağ eritici düzenli egzersizdir
Karın bölgesi yağlarını azaltmak için en etkili egzersiz her gün yapılacak 30-35 dakikalık sıkı yürüyüşlerdir. Sert, ritmik ve dakikada ortalama 120 adımın altına düşmeyecek etkili yürüyüş planları karın yağlarından kurtulmayı kolaylaştırıyor. Mekik çekmenin de yararlı olabileceği belirtiliyor. Eğer yürüyüş planı ile günde ortalama 300-500 kalorilik bir kayıp sağlayabilirseniz bu yağların bir hayli azalabileceğinden kuşkunuz olmasın.
Sırası gelmişken belirtelim: "Men's Health" veya diğer fitness dergilerinde gördüğünüz dümdüz karınlı, bol kaslı erkek veya hanımlardan biri olmayı düşünüyorsanız, toplam vücut yağınızın %15 geçmemesi, hatta %12'lere inmesi gerekiyor. Bu da kolay kolay ulaşılacak bir oran değil.
Osman Müftüoğlu

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
Mesajınız:
 
© 2015 Şifalı Bitkiler Sitesi
Ücretsiz Web Sitesi