Hissettiğiniz acı duygusunun yoğunluğu ile koltuğa büzülerek aşk filmi izleyip te ağlamayı düşünemezsiniz. Eğer bu oluyor ya da olacak diyorsanız önce aynanın karşısına geçip kendinize bakın. Son derece bezgin ve solgun görünürsünüz. Kadınlar üzgün olduklarında genelde ilk olarak kuaföre gider ve dış görünümlerinde değişiklik yaparlar. Saç rengi ya da şeklinde yapılacak bir değişiklik ile çekinmeden ayna karşısına geçebilirler. Yalnız bu hüzünlü duygu yoğunluklarının yaşandığı dönemlerde depresif ruh hali ile pek de doğru kararlar verilemez. Aykırı olabilecek büyük değişiklikler yapmayı düşünebilirsiniz. Saçlarınız koyu renkliyse aniden açık bir renge örneğin siyah ya da koyu kızıldan sarı renge dönüştürmek çok doğru olmaz. Kuaföre gittiğinizde sizin için kötü bir gün olduğunu söyleyebilirsiniz, hatta size uygun olmayacak model ya da renkleri isteyebileceğinizi konusunda uyarıda bulunabilirsiniz. Bu küçük uyarıdan sonra, uygun olanı kuaförünüzün seçimine bırakabilirsiniz. Konusunda uzman bir kuaför ne demek istediğinizi anlayacaktır.

Küçük yürüyüşler yaptıktan sonra ya da akşamları iş dönüşünde onun evinin önünden geçmek için fırsatlar bulmaya çalışabilirsiniz. Ters istikametlere doğru yürüyüş planlayabilir, yolunuzu değiştirebilirsiniz. Alışverişe çıkmak genelde tüm kadınlara terapi gibi gelir. İhtiyacınız olanı seçmeye ve ayırdığınız bütçenin üzerine çıkmamaya çalışın. Maddi zorluklar yaşamanız ayrılık acısından daha fazla zarar verebilir.

Sağlığınız için önce mutluluk duygusunu hissetmelisiniz. Bedeniniz ve beyniniz mutlu olduğu takdirde zorlukları aşmanız kolaylaşır. Meditasyon için en doğru zamandır şimdi, yoga yapmayı öğrenebilirsiniz. Bunun için DVD'ler edinebilir ya da internetten izleyip, okuyabilirsiniz.

Başta da belirttiğimiz gibi evet zordur ayrılık acısı, hatta içinizi yaktığını söyleyebilirsiniz. Eh bazı acılar yaşandıkça insanlar olgunlaşabiliyor ne yazık ki. Efkarlanıyosunuz belki de. Öyleyse sevdiklerinizi, dostlarınızı arayıp evinize davet edebilirsiniz. Bir şişe şarap hem sizi hem dostlarınızı keyiflendirebilir, yalnız duygu durumunuz ile çok çabuk sarhoş olabilirsiniz. Bu durumda hemen telefona sarılıp onu aramak hata olacağından telefonunuzu bir arkadaşınıza verin ve saklamasını söyleyin. En azından ertesi gün ayılana kadar telefondan ve arama içgüdüsünden uzaklaşmış olursunuz.

Kendi kendinize güzel hoş vakitler geçirme fırsatını değerlendirin, hatta kendinize özel anlar yaşatın. Eve dönüşte kendinize çiçek alabilirsiniz, bir kısmını vazoya yerleştirip bir kısmını da sıcak suyla doldurduğunuz küvete atın, hoş kokulu yağlarında ruh haliniz üzerinde olumlu etki bırakacağını hatırlatarak özellikle önerebiliriz. Küçük mumları yakıp, hafif bir müzikle de ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Bu keyifli banyo ile gevşeyip arındığınızı hissedebilirsiniz.

Bol bol egzersiz yapın, olumsuz duygulardan arınmanızı sağlar. Yoruldukça terleyerek toksinlerden arınır, kan dolaşımını güçlendirirsiniz. Bedeninizin dayanıklılığı sağlanmış olur. Dans ederek de enerjinizi güçlendirebilirsiniz. Böylece olası ağlama krizleri de engellenmiş olur.

Sunduğumuz öneriler acınızı yok etmez belki ama hafifletir ve daha doğru düşünmeye ihtiyaç duyduğunuz günlerde olumlu etkiyi sağlar. Herkes hayatının acı yaşanması gereken dönemlerinde sizin hissettiklerinizi hisseder ve o acıyı yaşar, siz de yaşayacaksınız elbette, hayatınızın ileriki dönemlerinde daha dirençli olabilmeniz için yaşanmalı. Yalnız asla kendinizden vazgeçme durumuna gelmemeli. Tekrar ediyoruz; hayat devam ediyor. Daha güzel günler belki de daha büyük mutluluklar yaşayabilmeniz için gücünüzü korumalısınız.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
Mesajınız:
 
© 2015 Şifalı Bitkiler Sitesi
Ücretsiz Web Sitesi