Yatak odanızda rahat etmenin en basit yolu, onu verimli kullanmaktır. Bunun için yatak odanızı dekore etmeye ne dersiniz?

Yatak odanızı düzenleyin

Mükemmel yatak odası; sunacağı konfor kadar iyi bir depolama çözümüne de sahip olmalıdır. Yumuşak bir yer döşemesi, loş bir ışık ve odak noktası yaratacak şık bir yatak ideal odada bulunması gerekenlerdir. Günümüzde yatak odalarının işlevi sadece yatılan alan olmaktan çıktı. Yatak odaları artık aynı zamanda bir dinlenme, okuma veya çalışma odası olarak da kullanılıyor.

Yatak odanızda elbette ki en önemli unsur yatak! Yatağınızın nasıl bir özelliğe sahip olduğu çok önem taşıyor. Odanız küçükse alanı doldurmamak için mümkün olan en küçük yatağı kullanmanız uygun olacaktır. Ayrıca mobilyanızın yatak ucunun yüksek olması da eğer uzun boyluysanız sorun yaratabilir. Bu durumda yatak ucu alçak hatta hiç olmayan yatakları tercih edebilirsiniz. Odanızda en önemli noktalardan biri de depolama. Gardırobun yanı sıra çekmece ve raflar da alanı iyi kullanmak açısından size yardımcı olacaktır. www.kadincazayiflama.com

Modüler sistemler sahip olduğunuz alanı en faydalı şekilde kullanmak açısından pratik bir çözüm olabilir. İyi bir aydınlatmanın insan ruhu üzerinde olumlu etkisi olduğundan yatak başı lambası kullanmayı da ihmal etmeyin. Ayrıca tuvalet masanız, aynanız ve gardırop içlerinde de aydınlatma kullanmanız mekanınıza ferahlık katacaktır.

Kullanışlı modüler sistemler

Hiç kuşkusuz modüler sistemler sahip olunan alanları değerlendirebilmek için oldukça kullanışlı olacaktır. Modüler kavramını giysi dolabınız da dahil olmak üzere odanızdaki bütün mobilyalara uygulayabilirsiniz. Emin olun herşey elinizin altında olunca sizde rahat edeceksiniz.

Yatakta stilinizi seçin

Alçak, geniş, minimalist, metal ve ahşap yataklar son birkaç yıldır stil sayfalarını süslüyor. Fakat son zamanlarda geleneksel yataklara geri dönüş yaşanıyor. Ahşap yatak başları ve onu tamamlayan klasik mobilyalar çok popüler. Yatak odanızın modasının hiçbir zaman geçmesini istemiyorsanız kiraz ağacı gibi sıcak malzemeleri tercih edebilirsiniz.

Odanızı çift işlevli kullanın

Küçük bir kanepe ve sandalye ekleyerek yatak odanızın işlevini artırabilirsiniz. Böylelikle bir okuma köşesi de oluşturabilirsiniz. Eğer alanınız darsa pencerenin altına minik bir dolap koyarak ek depolama alanı kazanabilirsiniz. Yatak odasında oluşturulan çalışma alanları mükemmel bir biçimde organize edilmelidir. Bu yüzden çalışma alanlarında modüler sistemleri tercih etmeniz gerekebilir. Aynı zamanda konuklarınız için kullandığınız yatak odalarında yatak olan kanepeleri seçerseniz misafiriniz olmadığı zamanlarda burayı da çalışma odası olarak kullanabilirsiniz.

En etkin depolama

Yatak odanızda depolama konusunda yaşanan problemleri çözmek için gardırop, şifoniyer ve komodinlerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca raf sistemleri, sandıklar, çeşitli boylarda kutular da kıyafet ve tekstil ürünlerini saklamanızda size yardımcı olacaktır.

Döşeme seçerken

Taş seramik gibi yer döşemelerini çok seviyor olsanız da yatak odaları rahatlamak ve dinlenmek istediğimiz alanlar olduğundan bu mekanda halı kullanmayı tercih edin. Lüks bir görünüm elde etmek istiyorsanız saf yün halıları ya da yeri vurgulamak istiyorsanız açık renkleri seçebilirsiniz. Lamine ya da ahşap parkeler odanın atmosferini yumuşatır. Ayrıca halılarla iyi bir kombinasyon oluşturur.

Yatak odanız çiçek açsın

Pembe, mavi, mor ve turuncu yatak örtüleri. Minik ya da iri çiçek desenli nevresim takımları.. Gökkuşağının renklerini üzerinde barındıran çizgili kırlent ve pikeler. Tüm bu tekstil ürünleri yatak odalarını renklendiriyor. Doğal ürünlerin ön plana çıkması ev tekstilinde de kendini gösteriyor. Nevresim takımları, pike, yatak örtülerinde pamuklu, pamuklu saten ve keten dokumaların ağırlık kazanmasının yanı sıra ürünlerin anti alerjik olması da önem taşıyor. Nevresim alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri yorganınızın ölçülerinin takımınızla uyumlu olması. Bu nedenle nevresim takımı almadan önce üzerinde yazan etiketleri dikkatle kontrol etmenizde fayda var.

Yumuşak etkiler

Rahatlatıcı bir his uyandırmak ve aynı zamanda duvarlarınızda şık yansımalar elde etmek için yatak odanıza uyabilecek bir aydınlatma seçmenizi öneririz. Tavandan aydınlatmalar gözü yukarı doğru yönlendirdiğinden yatak odanızda yerden ya da yatak başı aydınlatmalarını tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Kaynak: Haber3

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu