Portakal:B ve C vitamini, potasyum, Kalsiyum, selenyum vücuttaki fazla suyun atılmasını sağlıyor.

Kavun: Magnezyum, potasyum ve kalsiyum vücuttaki su düzeyini ayarlıyor, idrar oluşumunu artırıyor.

Kefir: Asit laktik, Asit laktik bakterileri Bağırsak enfeksiyonuna, kabızlığa ve gaza iyi geliyor.

Bezelye: Bitkisel protein, Magnezyum Kolesterol düzeyini düşürüyor, bğırsak kanser riskni azaltıyor.

Marul: uykuszluğa çarpıntıya ve gerginliğin giderilmesine faydalı.

Brokli: İçeriğinde bolca, güçlü bir kanser savaşçısı olan beta karoten bulunduğundan brokoli, yenilebilecek, suyu içilebilecek en iyi besinlerden biri olma özelliği taşır.

ROMATiZMAYA (Limon)

Limon suyundan yararlanmak için limonun suyunu iyice verebilmesi gerekir bunun için ısıtılıp yumuşatılması lazımdır. Fazla ısıtılması halinde etkisini kaybeder. Bu şekilde haırlanmış limon suyu romatizmaya ve vücuttaki toksit maddeleri etkisiz hale getirmeye faydalıdır.Sindirim güçlüğü çekenler yemekten sonra biraz içine tuz atıp içebilirler.Bu aynı zamanda kalbe ve mideye fayda sağlar.Bağırskları çalıştırır.

Patlıcan A, C ve B vitaminleri ile kalsiyum, fosfor ve demir mineralleri bulunur. Bileşiminde az miktarda albümin ve karbonat vardır.

Kalp damar hastalıkları,karaciğer,böbrek hastalıkları ve şeker hastalıklarında önerilir. Lifi az olduğu için mide ve bağırsak rahatsızlıklarında faydalıdır.İdrar söktürücü özelliğe sahiptir. Sinirleri yatıştırır ve tansiyonu düşürür. Kalp çarpıntısını giderir. Kandaki kolesterol seviyesini düşürür ve damar tıkanıklığına iyi gelir. Kansızlığı giderir. Karaciğerin ve pankreasın çalışmasını düzenler. Böbrek ağrılarını ve yanmasını azaltır. Kilo vermeye yardımcı olur.

GÖĞÜS KANSERİNE KARŞI KARNABAHAR

Karnabaharda Fosfat ve potasyum bulunur.

Karnabahar aynı zamanda kadınları göğüs kanserine karşı koruyan 'indol-3 karbonal' içerir Biberde bulunan bol beta karoten ve C, P, K vitaminleri mideyi kuvvetlendiriyor. Sadece lahana çeşitlerinde bulunan U vitamini, mide ve bağırsakların iç yüzeyini koruyor, oralardaki yaraların iyileşmesini sağlıyor.Bugün

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu