Ahmet Maranki her rengin insanın fiziksel ve psikolojik özelliklerini yansıtan anlamları olduğunu belirtti. Renkler kimi zaman duygularımızı, iç dünyamızı hatta kişiliğimizi ele veren yada gösteren en belirgin özellikler. Sizde renklerin dünyasını ve insan yaşamı üzerindeki etkisini öğrenmek isterseniz bu yazıyı mutlaka okumalısınız.
KIRMIZI: Heyecanılı ve hareketli kişiler kırmızı rengi tercih ederler.Kırmızı renk insanın kendisini daha enerjik ve harekete hazır hissetmesini sağlar.
TURUNCU: Turuncu rengi tercih edenler cesur ve maceracı bir kişiliğe sahiptir.Diyalog ve mizah yeteneğini attırır,ayrıca gülmeyi ve güldürmeyi sevenlerin  tercih ettiği renktir.
SARI: İnsanlara pozitif duygu aşılayan renk sarıdır.Bu renk yönetmeye ve hükmetmeye olan ilginin işaretidir.Zihin açıcı ve dikkat arttırıcı etkisi vardır.
YEŞİL: Huzuru temsil eden renktir.Denge ve uyumun sembolüdür.Giysilerde ise örf ve adetlere bağlılığa göstergesidir.
TURKUAZ: Saf ve açık olan düşünce rengidir.Giysilerde tercih edilirse beden genç ve dinamik kalır.
LACİVERT: Düzen ve ruhsallığın göstergesi olan bu renk huzur,barış ve sadeliği temsil eder.Sadakat,erdem ve başarının sembolüdür.
MOR: Özgüven ve özgürlük duygularını hareketlendirir.Bu rengi taşıyanlar yaratıcıdır. Sanatı sembolize eder.
SİYAH: Bu renk ölüm ve kederi sembolize ederek ışın enerjisini reddeder.
BEYAZ: Temizliğin,saflık ve masumluğun ifadesidir.Tarafsızlığı tercih edenlerin rengidir.
KAHVERENGİ: Toprak rengi olan kahverengi,kırmızı ve siyah rengin özelliklerini taşır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu