Kadın hastalıklarını genellikle bu beş grupta toplanabilir. 1- CİNSEL ORGAN HASTALIKLARI 2- REGL (ADET) BOZUKLUKLARI 3- MENOPOZ DÖNEMİ HASTALIKLARI 4- KADINLARDA KISIRLIK 5- HAMİLELİÄžİN SEBEP OLDUÄžU RAHATSIZLIKLAR
Kadınları en çok rahatsız eden hastalıklardan bir tanesi ud yeri kaşıntısıdır. Ud yeri kaşıntısı denilince iki şey anlaşılır. Birincisi dış cinsel organ kaşıntısı, ikincisi ise döl yatağı ( vajina ) kaşıntısı. Bu kaşıntıların çeşitli nedenleri vardır. Bunlar:
1- Beslenme hataları: Hamur işlerini ve şekerli yiyecekleri çok yemek idrarı asidik yapar ve ud yerinde kaşıntıya neden olur 2- Çeşitli mikroplar: Bazı mikroplar vajinaya yerleşerek iltihaplanmaya, ardından akıntıya, sonrada kaşıntıya neden olur. 3- Şeker hastalığı: Şeker hastası olan kadınlarda ud yeri kaşıntısı görülür. Şeker normale dönünce kaşıntı azalır. 4- Parazitler:Tek hücreli parazitler, hamamlarda, tuvaletlerde ve havuz sularında yaşarlar ve buralardan kadınlara bulaşarak kaşıntı yaparlar. Kadınlardaki kaşıntıların yüze doksanının nedeni bu parazitlerdir. Kaşıntısı çok şiddetli olan kadın aşırı cinsel istek duyabilir. Ne kaşıma, nede cinsel ilişki tedavi olmadıkca bu kaşıntıyı kesmez.
Tedavisi: Bu gibi rahatsızlığı olan bayanlar bir doktora gözüküp tedavi olmalıdırlar.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu