Dünyanın birçok ülkesinde 9-10 bin dolar arasında maliyete ulaşan "Tüp bebek" uygulamasının Türkiye'de ki maliyeti 3000 tl civarı.Türkiye'de 60 tüp bebek merkezi var. Tedavi ücreti 1400-2700 dolar, ilaç maliyeti ise 1500 ile 2 bin 800 TL arasında değişiyor.
Emekli sandığına bağlı iseniz, kurumunuzun sağladığı haklardan yaralanabilmek için, Üniversite hastaneleri veya Sağlık Bakanlığı'na bağlı Eğitim ve Araştırma hastanelerinden tüp bebek uygunluk raporu almanız gerekmektedir. Raporu almaya hak kazandığınız taktirde, tedavinizin 1.123 TL lik kısmını kurumunuzdan alma hakkı doğmaktadır. Yapılan tüp bebek işlemlerinden sonra , tüp bebek uygunluk raporu , merkezlerde tedavi gördüğünüze dair epikriz ve sevkinizle kurumunuza başvurduğunuzda, 1.123 TL lik miktar size belirli bir zaman sonra, kabul edildiği taktirde, geri ödenecektir. Ayrıca tedavi sırasında erkekten ameliyat ile sperm elde edilmesi gerektiği durumlarda Mikro-TESE ameliyatının 600 TL lik bölümü kurumunuz tarafından karşılanacaktır. İlaç raporunuzun da olması halinde ilaç bedelinizin %80 lik kısmını da Emekli Sandığı ödeyecektir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu