Beyaz tenliler: Beyaz tenlilerin makyajında, öncelikle cilde ince bir tabaka kremimsi fildişi tonunda fondöten sürülmelidir. Yanaklar ve dudaklar içinse pembe ya da kehribarımsı bir allık ve pastel renkte bir dudak boyası kullanılmalıdır.

Buğday tenliler: Bu tene uygulanacak makyajın temel rengi, sarımtırak bej tonlarında olmalıdır. Yanaklar ve dudaklar içinse şeftali ya da gül renkleri son derece uygundur.

Bal rengi tenliler: Orta tondaki bu cilde birçok renk sürülebilir. Bejimsi, altınımsı ve turuncumsu, bu cilt tipinde rahatlıkla kullanılabilen renklerdir. Fondötenin tonu, yanaklara ve dudaklara sürülecek mercan, gül kırmızısı ya da parlak pembeler tonlarla kombine edilebilir.

Hafif esmer tenliler: Bu cilt renginde, fondöten sarımsı tonlarda olmalı ama bunun içinde hafif bir pembelik de bulunmalıdır. Yanaklara ve dudaklara sıcak mercan, koyu pembe ve sarımsı kırmızı renkler sürülebilir.

Esmer tenliler: Cildin rengi ne kadar koyu olursa, fondöten kullanma gereği de o kadar azalır. Koyu renk ciltlerde kahverengi veya toprak tonunda fondöten her zaman mükemmel sonuçlar verir. Allık ve dudak boyası; kehribar, tarçın veya üzüm renklerinde olmalıdır.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: