Suna Dumankaya ergenlik döneminde görülen sivilceler için yapılması gereken ilk şeyin yediklerimize dikkat edilmesi olduğunu söyledi.Kuruyemiş, hayvansal gıdalar, yağlı yiyecekler ve asitli içeceklerden mümkün olduğunca tüketmemek ya da az tüketmek ergenlik sivilcelerinden kurtulmanın en önemli adımı.Suna Dumankaya ergenlik sivilcelerinden kurtulmak için bizlerle doğal bir yöntem paylaştı.
Hazırlanışı: Her gün 250 gram (1 bardak) suda bir tutam kızılkantaron otunu 5 dakika süreyle kaynatın ve çay gibi demleyin. Elde edilen çay ile yüzünüzü yıkayın,çayın  posasını da sivilcelerinizin üzerine sürerek 15 dakika bekletin.Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayıp temizleyin.
Suna Dumankayanın bir diğer doğal önerisi: 1çay kaşığı kuru maya, 1 adet (tablet) toz haline getirilmiş aspirin ve 1 çay kaşığı oksijenli suyu bir kap içerisinde karıştırın. Bu karışımı sivilceli kısımlarınıza sürün ve 20 dakika bekletin.Ardından ılık su ile yıkayıp temizleyin.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu