Ünlü makyaj uzmanlarını profesyonel yapan makyaj adımlarını biliyormusunuz. Profesyonel makyaj uzmanı olup, profesyonel şekilde makyaj yapmak aslında zor değil. Sadece biraz tenik ve pratik ile profesyonel makyaj yapabilirsiniz. İşte sizin için profesyonel makyaj hileleri.

- Cildinize uygun olmayan renkte ve kalınlıkta fondöten kullanmayın. Günlük kullanım için ince fondötenler tercih edin. Fondöteni sürdüğünüzde yüzünüzle boynunuz arasında renk farkı olmamalı.

- Likit fondötenleri mutlaka fırçayla uygulayın.İlk önce yanaklardan uygulamaya başlayın ve en son fırçada kalan fondöteni T bölgesine uygulayın daha ince ve doğal görünecektir.

- Fondöteninizin üzerine transparan pudra kullanırsanız daha kalıcı olacaktır. Gün içinde terlemelerden meydana gelecek yağlı ve parlak görüntüyü böylelikle yok edebilirsiniz.

- Göz altı kapatıcınızı mutlaka fırçayla kullanın.Daha ince ve daha doğal görünecektir.

- Göz altı kapatıcınız rengi kesinlikle beyaz tonlarda olmamalıdır. Fondöteninizin renginden 1 veya 2 ton açık olmalıdır.

- Göz altı kapatıcınızı fondöteninizi sürdükten sonra uygulayın ve fırçayla T bölgenize ince şekilde uygulayın yüzünüz daha aydınlık görünecektir.

- Kesinlikle parlak ve ışıltılı göz altı kapatıcısı kullanmayın. Çizgilerinizi göstermek istiyorsanız problem yok .

- Dudak kaleminiz rengi rujunuzun rengine yakın olmalıdır.

- Daha çok sıvı ruj kullanmayı seviyorsanız ilk önce doğal tonlarda olan bir dudak kalemiyle dudaklarınıza çerçeve yapın ve daha sonra sıvı rujunu sürün. Böylelikle sıvı rujunuz taşmasını engellersiniz.

- Daha dolgun dudaklar için yapmanız gereken, dudağınızı dudak çizginizin biraz daha dışından çizmeniz ve dolgunlaştırıcı özelliği olan sıvı rujlar tercih etmeniz. www.kadincazayiflama.com

- Kırmızı ve koyu dudakları düzgün çizmenin yolu düzeltmeyi bilmekten geçer, dudağınızı çizdikten sonra taşan yerleri ince uçlu fırça ile göz altı kapatıcınızda yardım alarak temizleyin.

- Burnunuzu daha ince göstermek için hafif kahve tonlarında bir far dan az bir miktar alarak hafif tombul ve yumuşak bir fırça yardımı ile burnunuzun yan kemiklerine diklemesine sürün daha sonra göz altı kapatıcınızdan alıp burun üzerine diklemesine sürün.

- Burnunuzun daha kalkık görünmesi için yine hafif kahve tonlarında bir far alarak fırça yardımıyla burnunuzun uç kısmına sürün.

- Gözlerinizin düşük olmasından şikayetçiyseniz, rimelinizi sadece kirpiklerinizin yarısına sürün. Kahve veya siyah tonlarda bir göz kalemi ile göz kapağınız içine yarım şekilde uygulayın.

- Gözlerinizi daha büyük göstermek için gözlerinizin içine beyaz kalem uygulayabilirsiniz. Veya göz kapağınız üzerine dışa doğru gölge yapabilirsiniz.

- Rimel sürmeden önce mutlaka kirpik kıvırıcı kullanın hem daha düzgün hem de daha dolgun kirpikler elde edeceksiniz.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu