Plates hareketleri sayesinde vücudunu ve formunu koruyan bir çok ünlü gerek yayın gerek basından takip ediyoruz.

Plates hareketlerinin amacı karın ve sırt bölgelerimizde oranları güçlendirip vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturarak platese göre vücut merkezi derinliklerindeki kaslarda bel kemiğine en yakın olan kaslardan oluşur.

Klasik yapılan egzersizlerde zayıf kaslar zayıflarken, güçlü kaslar güçlenme eğiliminde olmuştur. Bu da dengesiz bir adele yapısına, kronik bel ağrısı ve çeşitli sakatlıklara yol açabilmektedir. Plateste kas yapısı bunu bir bütün haline getirir. Kilo vermeseniz bile ince bir görünüme sahip olursunuz. Sakatlanmalarınız zorlaşır, dayanıklılığınız ve metabolizmanız hızlanır, güçlenir ve artar. Her 20 kişiden 16'sı yaşamının bir döneminde, iskelet ve kas sistemi sorunun etkisi altında kalıyor. Omurganın düzgün kullanılmadığı ve vücut dengesinin bozuk olduğu varsayılırsa oturuş şekilleri duruş bozuklukları yanlış pozisyonlarında uzun süre kalınması, kaslarda gerilme yorgunluk ve stres gibi ve hatta daha ileride ağrılı kas spazmlarına yol açıyor. www.kadincazayiflama.com

Plates egzersizini yapaken kesinlikle belirsizce hareket yapılmamalı tam yapılmalıdır. Ayrı olarak her hareket birbirine koordineli olmalıdır. Nefes alıp verme panik olmadan dengeli bir şekilde nefes alıp vermemiz gerekir. Derin bir nefes alıp sırtımızın arkasında ve altında derin nefes verip bütün nefesimizi tamamen dışarı üfleyerek yoluyla olmalıdır. Böylece nefes verme alma hareketindeki kanımızı tamamen temizlemiş oluruz.

Önceki
Önceki Konu:
Makyaj Teknikleri

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu