Fular: 3.5 numara örgü şişine 55 ilmek atın. 1. sıradan itibaren düz örgü örerek örgüye devam edin. Örgü boyu baştan itibaren 20 cm.  60 sıra olduğu zaman, 1. sepet örgü kafeslerini örebilmek için, 55 ilmeği 5 parçaya ayırın. 1. parça için sıra başındaki 11 ilmeği örgü şişinde bırakın. Kalan 4 parçayı beklemeye alın. Örgü şişindeki 11 ilmek üzerinden 41 sıra düz örgü örerek beklemeye alın. Sonra sırasıyla beklemede olan 4 parçayı da aynı şekilde örün. Beklemede olan ilmekleri sırasıyla 3.5 numara örgü şişine geçirin. Bütün ilmekler üzerinden (55 ilmek) düz örgü örmeye devam edin. Örgü boyu sepet örgü kafeslerinden sonra 72 cm. - 216 sıra olduğu zaman, 1. sepet örgü kafeslerinde uygulanan işlemleri aynen tekrarlayarak, 2. sepet örgü kafeslerini örün. Beklemede olan 2. sepet örgü kafeslerini şişten çıkararak, ters örgü, örgü yüzüne gelecek şekilde, örgüyü çevirin. "Not: 1. örülen kafesler düz örgü, 2. örülen kafesler ters örgü olacak şekilde örgüyü ikiye katlayın." Açıkta olan sepet örgü kafeslerini (ters örgü) soldan sağa doğru sırasıyla, 1. örülen sepet örgü kafeslerinin (düz örgü) arasından, modelde görüldüğü gibi geçirerek, sepet örgü şeklini oluşturun. Açıkta olan ilmekleri sırasıyla 3.5 numara örgü şişine geçirin. Toplam 55 ilmek üzerinden 60 sıra ters örgü örerek, bütün ilmekleri bir kerede kesin. 3.5 numara örgü tığı ile fuların iki ucunu yarım çiçek motifi oluşturarak, diğer kenarlarını ise 2 zincir 1 küçük ilmek örerek tığlayın.

Ölçüler: 21 cm. x 140 cm.

Malzemeler: ANCHOR "Flora" El Örgü İpliği (%15 Moher, %85 Akrillk) Yaklaşık 200 gr. # 601 Krem, 4 numara 1 çift örgü şişi, 3.5 numara örgü tığı

Kullanılan Örgüler: Düz örgü - Ters örgü

Ölçü: 26 ilmek - 30 sıra -10 em" eşittir.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu