Mezoterapi: Cildin orta tabakasına uygulanan bir tedavi metodudur. 0,3-0,4 mm çapında 3-5mm uzunluğunda neredeyse kıl inceliğindeki iğneler ile yapılmaktadır. Hastalığın ve Selülitin türüne göre değişik ilaçlar enjektöre konularak ilaç kokteyli oluşturulmaktadır. Hastanın cildine 1-2 cm aralıklar ile yüzeysel enjeksiyonla gerçekleştirilmektedir.
Mezoterapinin uygulandığı hastalıklar: 1-Artroz 2-Akut romatizmalar 3-Tendinit ve fibro-myaljiler (Kas ve tendon hastalıkları) 4-Spor veya kazalara bağlı burkulmalarda 5-Bursit 6-Varis, Flebit 7-Migren 8-Spastik Kolon 9-Trigeminus nevraljisi, Fasiyal nevralji 10-boyun omuz ağrı ve nevraljilerinde 11-Pelat(strese bağlı saçın para şeklinde dökülmesi) 12-Alerjik Astım 13-Cilt kırışıklıklarında 14-Selülit
Mezoterapi ilk olarak 1952 de Fransa'da uygulanmaya başlandı, Halen avrupanın hemen her ülkesinde ve Güney Amerika'da uygulanmakta. Kişiden kişiye ve selülit tipine, hastanın yaşına ve selülitin ne kadar süre ile var olmasına bağlı olarak değişmektedir. Ama genellikle 8-14 seans olarak yeterli olmaktadır. Bazı vakalar da ise 30 seansa kadar uzayabilir.(aralıklarla uygulanacak şekilde)
Seanslar başlangıçta haftada 2 kez sonucun az da olsa görünmesine müteakip haftada ya da 15 günde 1 kereye alınabilir. Tedavi bittikten 1 ay, 3ay, 6ay ve 1 yıl sonra tedavi idame olarak bir kez yapılmalıdır. (tekrar selülitlerin oluşumunu önlemek için) Tedavi sırasında doktorun vereceği diyete mutlak dikkat etmek tuz mümkünse hiç kullanmamak ya da çok az kullanmak ve bol su içmek gerekmektedir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: