Kışın, yoğun hava kirliliği ve kapalı hava cildinizin soluk ve sağlıksız bir görünüme girmesine neden olabilir.  Aşağıdaki önerilerimize uyarak kışın da yaz aylarında olduğu gibi sağlıklı ve ışıl ışıl bir görünüme sahip olabilirsiniz.
Ten makyajı Teniniz solgunsa, kapatıcı kullanmanız, fondöten kullanmanızı da kolaylaştıracaktır. Cildinizin eski canlı görünümünü almasını istiyorsanız onu homojenleştirmeye çalışmalısınız. Bunu yaparken hangi rengin nasıl bir etki yarattığını bilmenizde fayda var.
Yeşil: Kızarıklıkları gizlemek için Mor: Işıltı yakalamak için Beyaz: Teni açmak ve porselen havası vermek için Bronz: Hafif sedefli bir hava vermek için
1. Avucunuza tercihinize göre biraz kapatıcı veya fondöten alarak önce parmak uçlarınızla teninize uyguladıktan sonra bir pamuk veya ponpon yardımıyla yayın. 2. Hassas bölgelerde yani burnun kenarları, alın, çene bölgelerinizde ısrarcı olun 3. Canlı bir etki kazanmak için fazla pembe olmayan bir allık kullanın. 4. Kalın bir fırçayla hafif hafif dokunarak güneş pudrasıyla sürün. Böylece makyajınızı hafifletmiş ve yerleştirmiş olursunuz.
Göz makyajı Yorgun görünüyorsanız gözlerinize fazla makyaj yapmayın. Asıl amaç, göz çevresi çizgilerini sakladıktan sonra bakışınıza bir ışıltı getirmektir.
1. Işıltılı bir bakış elde etmek için, bakışınızın bir kaş kümesi tarafından gölgelenmemesi gerekir. Bu nedenle mutlaka kaşlarınızdaki fazlalıkları düzenli aralıklarla alın. 2. Bir fırçayla kaşlarınızı tarayıp şekillendirin. 3. Göz kapaklarınıza açık renk bir gölge sürün: beyaz, krem veya sarı. Gölgeyi önce parmak uçlarınızla sürdükten sonra ince bir fırçayla tanımlanmış hale getirin. Sedefli bir gölge de kullanılabilir. 4. Az miktarda siyah maskara sürün. 5. Görünürde hala belirgin olan kusurlar varsa, kapatıcı yardımıyla yapacağınız son rötuş bunları yok edecektir.
Dudak makyajı Rujun hafifliğiyle parlatıcının parlaklığından faydalanarak dudaklarınıza hafif bir ışıltı getirin. Yüzünüzün yorgunluğunu vurgulamasını önlemek için dudak kalemi kullanmaktan kaçının. Doğal renklerin size kazandıracağı canlılığa güvenin.
1. Koruyucu olması için bir kat besleyici sürdükten sonra doğal ve açık renkte rujunuzu sürün. 2. Pembe veya sedefli bir parlatıcı sürerek dudak makyajınızı tamamlayın.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu