Kartalkaya kayak merkezi Batı Karadeniz bölgesinde, Bolu il merkezinin güneydoğusunda, Köroğlu dağları üzerinde yer almaktadır. Alp kayağı, Kayaklı koşu ( Cross ' Country ) ve Tur kayağı için çok uygun koşullara sahiptir.

Ulaşım

Bolu şehir merkezine 54 km., Ankara karayoluna ise 28 km. uzaklıktadır. Ankara Esenboğa Havaalanı ' Bolu arası, karayolu ile 220 km. İstanbul Atatürk Havaalanı ' Bolu arası ise karayolu ile 275 km.dir. Şehir merkezinden kayak merkezine ulaşım 45 dakika sürmektedir. Halk otobüsleri ve minibüs bulunur. Ayrıca bir çok otel müşteriler için servis organize etmektedir.

Coğrafya

Kayak alanı 1850 ' 2200 metre yükseklik kuşağı üzerinde yer almaktadır. Yöre, yarı ılıman bir iklime sahiptir. Kartalkaya Kayak Merkezi ve çevresi orman örtüleri ile kaplıdır. Hakim rüzgar yönü batı ' kuzeybatıdır. Kayak için en uygun zaman ise 20 Aralık ' 20 Mart tarihleri arasındadır. Normal kış koşullarında üç metre kar yağışı görülmektedir. Mevsim başında toz kar mevsim sonunda ise ıslak kar özellikleri görülür.

Konaklama ve Diğer Hizmetler

Kartalkaya'da toplam yatak kapasitesi 1005 olan iki adet konaklama tesisi bulunmaktadır. Otellerde lokanta, yüzme havuzu, disko ' bar ' oyun salonu mevcuttur. Kayak hocası ve kayak malzemeleri temin edilebilir.

Mekanik Tesisler ve Pistler

2 adet telesiyej, 6 adet teleski ve 3 adet baby lift olmak üzere toplam 11 mekanik tesiste toplam taşıma kapasitesi 6000 kişi / saattir. 12 adet pistte toplam uzunluk 20 km.yi bulmaktadır.

- Yeşil Lift ( Chairlift ' 700 m )

- Çamçukuru Lift ( Chairlift ' 650 m )

- İnekçayırı 1 ' 2 ( Ski-Lift ' 900 m )

- Resuldede 1 ' 2 ( Ski-Lift ' 600 m )

- Kazankaya ( Ski-Lift ' 650 m )

- Köroğlu Lift ( Ski-Lift ' 1200 m )

- 2 Baby-Lift

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu