Daily Telegraph gazetesi, genetik olarak değiştirilmiş mor domateslerin, kanserle mücadelede yeni bir silah olduğunu yazıyor.

Böğürtlen renginde, erik büyüklüğünde olan ve aslanağzı bitkisiyle domates üzerinde genetik olarak yapılan değişiklikler sonucu üretilen bu domateslerin, kanserli farelerin yaşamlarını uzattığı gözlendi. Aslanağzı bitkisinin domateslerdeki antioksidan maddeleri artırdığı belirtiliyor.

İngiliz bilim adamları, bu domateslerin Avrupa'nın genetik olarak değiştirilmiş gıdalara uyguladığı kurallar nedeniyle belki İngiltere'de olmasa da başka yerlerde üç yıl içinde satışa sunulabileceğini söylüyorlar. Avrupa yasaları, bu tür gıdaların satılmadan önce, güvenlik testinden geçirilmesini şart koşuyor. Mor domateslerin, kuralların daha gevşek olduğu Amerika, Hindistan ve Çin'de satışa sunulabileceği belirtiliyor.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu