Yüzümüz 3 bölgeye ayrılır. Üst yüz alın bölgesi ve kaşları içine alır. Üst yüz bölgesine yapılan ameliyat üst yüz germe ameliyatıdır. Orta yüz bölgesi yanakları ve dudakların üstünü kapsar. Orta yüz bölgesine yapılan ameliyat orta yüz germe ameliyatıdır. Alt yüz bölgesi ise çene altını ve boynumuzu kapsar. Alt yüz bölgesine yapılan ameliyat alt yüz veya boyun germe ameliyatıdır. Bu 3 bölgeye ayrı ayrı veya hep beraber ameliyat yapılabilir.
Boyun germe ameliyatı genelde orta yüz germe ameliyatıyla beraber yapılır. Boyun germe ameliyatında kesiş kulak arkasından saçlı deriye doğru yapılır.Boyun gerdirme ameliyatında boyun derisi ve kasları serbestleştirilip yukarı doğru asılır.Böylece boyun bölgesindeki sarkma ve kırışıklıklar yok edilir, çene açısı keskinleştirilir, boyun bölgesine gergin görünüm kazandırılır. Kesilen kısım kulak arkasında olduğundan ameliyatta görünür bir iz kalmaz.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu