İşyerinde çalışanların kıyafetleri aynı zamanda firmayı da yansıtır. Bu nedenle ciddi bir kuruluşlarda mini etekli, transparan bluzlu kadınlar göremezsiniz.

İnsan Kaynakları yöneticileri  kötü giyinmenin firmanın itibarını kaybetmesine neden olabileceğini belirtiyorlar.

İşyerinde ne giymemeli

Eşofman, sweat shirtler ve spor ayakkabı sektöründe çalışmıyorsanız bu kıyafetleri tercih etmeyin. Gece dışarı çıkmak için program yapmış gibi pırıltılılarla, dekolte ve frapanlarla işe gitmeyin.

İş yaşamında ciddiye alınmak için göğüs dekolteli kıyafetler giymeyin. Özellikle bir erkeğe ciddi bir konuyu anlatırken sizi gözleri göğüslerinizde dinleyebilir.

Belinizi ve göbeğinizi sergileyen kıyafetler giymekten kaçının. Aşırı düşük belli pantalonlar dikkatlerin iç çamaşırınızda toplanmasına neden olabilir.

İtibar ve güveniniz için teninizi cömertçe sergilemeyin. Mini eteklerinizi iş dışı aktivitelerinize saklayın.

Sahilde çalışmıyorsanız parmak arası terlik giymek çok akıllıca değil. Parti ve eğlenceyi çağrıştıran yüksek topuklu ve bantlı ayakkabılardan uzak durun.

Yazı ve ünlülerin fotoğraflarının bulunduğu tişörtler giymeyin. Dövme ve piercinginizle iş bulmanız zor olabilir. Görünen yerlerinize yaptırmamanız iyi bir tercih olabilir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu