İnce bir vücudunuz olsun

Önce uzaktan bakıldığında kimlerin genç göründüğünü bir düşünelim. Boyu uzun veya kısa hiç önemli değil; eğer ince bir silueti varsa, biraz da hareketliyse ve sırtını dik tutabiliyorsa, o kişinin yaşını tahmin etmek zorlaşır. Dolayısıyla, kadın veya erkek olsun, fazla olan her kilosuyla yaşına yaş katar. Genç görünmenin ilk koşulu ince bir siluete sahip olmaktır. İlle de çok zayıf olmak da şart değil, ama çok kilolu olmak insanı yaşlandırıyor.

Gülümseyin biraz

Canlılık, insanı genç tutar. Kendini oyalamak, hareket halinde olmak sizi olumsuz düşüncelerden uzaklaştıracağından, yüzünüze de mutlu bir ifade verecektir. Yüzünüzde çok mu kırışık var. Gülümseyin! Genç insanlar bile gülerken yüzleri kırışır. Mutlu bir ifade ve gülümsemeyle yüzünüz kırışsa bile mutsuz bir yüzden daha genç gösterecektir sizi.  Bunu da unutmayın: Gülerken yüz adalelerine jimnastik yaptırarak kırışmasını ertelemiş oluyorsunuz. Sanılanın aksine gülmek yüzü kırıştırmaz, kırışmasını önler; somurtmak ise, yüzün sarkmasına yol açar.

Sportif giysiler

Bilindiği gibi, sportif giysiler erkek veya kadın olsun insanı genç gösteriyor. Üstelik fazla kiloları da gizliyor. Ayrıca jeanler günümüzde her yerde, her zaman kullanılabilir bir giysi olarak kabul ediliyor ve şık modelleri ile insana zengin seçenekler sunuyor. Elbise giymeyi seviyorsanız, sade ve vücuda yakın, eteği fazla uzun olmayan modelleri tercih edebilirsiniz. Kısa etekler, kısa tişörtler de gençlik verir. Dar pantolon, şık bir tişört ve spor ayakkabılar; kısa etek ve ceket altına topuklu bir ayakkabı, vücuda yakın bir elbise ve kısa bir ceket ile şirin bir sırt çantası sizi genç gösterir.

Dümdüz saçlar

Hep kısa saçın insanı genç gösterdiğine inanılır. Kadınlar nedense biraz yaş aldı mı, saçlarını kestirir, hareketli saç modelleri seçer ve alnını da açar. Kakül çocukluğumuzda kalır. Oysa bu ağır modeller genç bir kızı bile yaşından fazla göstermekte. Uzun ve dalgalı ya da dümdüz omuzlara inen saçlar görünümünüze gençlik katar.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu