KENDİ SERANIZI YAPIN

Sümbülleriniz, tek kalmış kadeh ve fincanlarınız, eski çorba kaseleriniz ile salonunuzda kendi seranızı yaratın. Çiçeklerinizi kase ve kadehlere koyarak onların tek bir yerde toplanmasını engellemiş, o güzel kokularının salonunuzun her yerine yayılmasını sağlamış olursunuz.

Bununla birlikte sevdiğiniz ama artık eşi kırıldığı için kullanamadığınız kadehleri de gün ışığına çıkartabilirsiniz. Koltuklarınızı da unutmayın! Onlar için de çiçekli kılıflar alarak artık kıştan çıktığınızı ve baharın gerçekten geldiğini gösterebilirsiniz.

Koltuk, raf, yeşil kase, ikili kadeh, ikili bardak, cam kase,yeşil kadeh, IKEA. Pembe desenli mumluk, sapı mumluk,beyaz kadeh, fincan, Habitat. İkili çerçeve, abajur, Koçtaş. Kapaklı çorba kasesi,ikili kase, Mudo Concept. Üçlü sümbül, Euroflora.

MASANIZA RENK KATIN

Laleler ve sümbüller hem saksılarınızda, hem de vazolarınızda sergilenebilir. Ayrıca yeni bir önerimiz daha var; sevdiğiniz bir sepete çiçekçiden alacağınız süngeri koyup üzerine laleleri saplayarak bir aranjman yapabilir, süngerin üzerini karayosun ile kaplayabilirsiniz. Sadece lalelerle sınırlı kalmayın hayal kurun, bu sizin ev bahçeniz. Yemek masanızı çiçek desenli tabaklarla, renkli bardaklarla düzenlemek sizin de, misafirlerinizin de içini açacak.

Masa, sandalye, sepet, servis altı, tabak, kase takımı, sürahi,perdelik kumaş, IKEA. Bardak, Mudo Concept. Kara yosun, Euroflora.ÇİÇEKLER VE ÇİÇEK SOĞANLARI İÇİN TÜYOLAR

Fulya ve lale gibi baharlık çiçek soğanları, soğuk su tercih eder. ' Kullanmadan önce, vazonuzun bakterilerden arınmış ve temiz olduğundan emin olun. ' Suyun kaldırmasına yardımcı olmak için sapları verev kesin. Çiçekleri cereyan yapan yere, kalorifer, soba gibi aşırı sıcak yanına ya da yakıcı güneş ışığı alan yerler koymayın. ' Solmuş ve ölmüş çiçekleri koparıp, temizleyin.

SICAK BİR KARŞILAMA YAPIN

Misafirlerinizi kapıdan girer girmez çiçeklerle karşılayın. Çiçekler herkese mutluluk ve huzur verir. Arkadaşlarınıza çantalarını koyacak başka bir yer ayarlayın ve girişteki sehpanızı çiçeklerinize ayırın. Hayır hala yetmedi, diyorsanız eski lastik çizmeleriniz ne güne duruyor, artık onları da birer çiçek yuvası olarak kullanmanın zamanı gelmiş demektir.

Sehpa,, kare vazo, pembe kase, pembe kadeh, perdelik kumaş, halı, IKEA. Uzun kaktüs, yayvan kaktüs, Koçtaş. Pembe meyveli kaktüs, Euroflora.

MUTFAKTA YARATICILIĞINIZI GÖSTERİN

Mutfağınızda çiçek kokularını tercih etmez misiniz? O zaman onlar için yer ayırın. Küçük boşlukları çiçekleriniz için kullanın ve mutfağınızdan baharı eksik etmeyin.

Ray,askı, asılabilir kaplar, çekmeceli raf, tepsi tutacağı, IKEA. Türk kahvesi fincanı, fincan, ikili kurulama bezi, saplı mumluk, Habitat. Pembe spatula, yeşil kaşık, Mudo Concept.

YATAK ODANIZDA ROMANTİK OLUN

Yatak odanıza canlı bitkiler koyamamanız, gerçeklerinden ayırt edilmeyen yapma çiçekler koymanıza engel değil. Yapma çiçekler artık gerçek çiçekler kadar göz alıcı. Çiçek desenli nevresim takımları da odanıza neşeyi ve keyfi getirecek. Çiçeklerden hiç vazgeçmeyin; özellikle apartman dairesinde oturuyorsanız.

Nevresim takımı, yastık, Habitat. Sepet, Muson. Komodin, IKEA. Çiçek, Mudo Concept.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu