SUDA YÜZEN ÇİÇEKLER

Masanızın üzerinde içinde mumlar ve çiçeklerin yüzdüğü camdan bir çiçek tabağı yapabilirsiniz.

Malzemeler: Suda yüzen mumlar, 12 tane ağaç, çuha çiçeği ya da menekşe, Geniş yuvarlak bir cam kase, Su.

Hazırlanışı: Cam kasenin dörtte üçünü suyla doldurun. Mumlarınızı içine yerleştirin. Çiçekleri suya dikkatlice, batmayacak şekilde yerleştirin ve mumları yakın.

ÇİÇEK SEPETİ

Evinizde bahçeniz yoksa kendinize bahçeyi hatırlatacak ufak bir çiçek sepeti yapabilirsiniz. Işık gören bir yere ya da istediğinizde yemek masanızın üzerine taşıyabileceğiniz çiçek sepeti evinizin bahar kokmasını sağlayacak.

Malzemeler: Hasır yada hasır görünümlü plastik sepet, Sepetin yüksekliğinde ufak saksılar, 2 fincan bezelye gibi taşlar, 3-4 bitki çeşidi (Kekik, adaçayı gibi), Çiçek veren bitkiler (nergis, menekşe, lale, sümbül gibi), Suyun sepete süzülmemesi için saksı altlığı.

Hazırlanışı: Çiçeklerinizi alığınız saksılara dikin. Üzerine bezelye büyüklüğündeki taşları yerleştirin. Sepetin içine saksı altlığını oturtun. Daha sonra saksıları uyum içinde yerleştirin ve zaman zaman su verin.

DUVARA ASILAN ÇİÇEKLER

Çiçek kavanozları ya da saksılar asılabilir. Boşalan kavanozlarınızı, şişelerinizi, konserve kutularınızı yeniden değerlendirip vazo haline dönüştürebilirsiniz. Çiçeğe uygun bir kurdela ile evinizin girişine ya da çiçek alan yerlere asabilirsiniz.

Malzemeler: Konserve kutuları, cam şişeler, kavanozlar , Renkli ve alana göre 1 ' 1.5 metre uzunlukta kurdelalar, Kesilmiş çiçekler yada nergis, sümbül gibi köklü çiçekler, Asmak için çengel ya da askı, Konserve kutusunu delmek için çivi, Küçük bir odun parçası.

Hazırlanışı: Konserve kutularının iki yanına kolay asabilmek için çivi ya da delgeç kullanın. İki tarafından geçirdiğiniz kurdelanın uçuna sıkı bir düğüm atın. Asabileceğiniz uzunlukta ayarladıktan sonra diğer tarafa da geçirip sıkı bir düğüm daha atın.

Su doldurun ve kestiğiniz çiçekleri içine koyun. Şişe ve reçel kavanozları için de, kurdelayı şişe veya kavanozon çevresinden sıkıca bağlayın. Çiçeğin kökünü ya da kesitiğiniz çiçekleri su ekleyerek koyun. Sularını hergün değiştirin. Hepsini istediğiniz yere asın.

NERGİSLİ PAMUK YASTIK

Nergis çiçeği desenli yastık size baharın geldiğini hatırlatabilir.

Hazırlanışı: Yastığı hazırlamadan önce pamuk, yastığın astarı için kumaş, istediğiniz renk kılıf, yeşil ve sarı kumaş parçaları, makas, uygun iğne ve ipliği hazır bulundurun. 45 cm uzunluğunda kare yastık hazırlamak için hazırladığınız kılıfı diktörtgen olaran 90 cm uzunluğunda 45 cm eninde kesin. İkiye katlayın ve kalan iki kenarı fikkatlice dikin. Bir tarafı da içine pamuk koyduktan sonra dikin. Yastık ile aynı ölçülerde olan kılıfı da aynı şekilde hazırlayın. Üzerine nergis çiçeği şekline uygun kestiğiniz sarı ile yapraklar için kestiğiniz yeşil kumaşları dikin. Yastığınızın dikmediğiniz yerinden yastığı kılıfa yerleştirin. Yastığınızın ağzını düzgünce elle dikip koltuğunuza yerleştirin.

BAHAR SANATI

Kitap kapları gibi müsvette kağılarınızla evinizin farklı yerlerine koyabileceğiniz çiçekli çerçeveler hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler: Çerçeveler, İç ve dış için kitap kapları, Süslemek için çiçek ve yapraklar, Şablon için konserve kapağı ya da çay tabağı , Makas, Tutkal, Çift taraflı bant

Hazırlanışı: İç yüzey için gerekli kağıdı çerçevenin altında kalacak bölümleri de hesaplayarak kesin. Üstüne hazırlayacağımız çerçevenin yapışabilmesi için etrafına çift taraflı bant yapıştırın ya da stick sürün. Külah şeklinde ufak bir kağıt vazo yapın ve çerçevenin içine yerleştirin. Etrafını da yuvarlak kesimli oluklu mukavvadan hazırlanmış kağıtla çerçeve yapın. Beyaz kağıtlar ile süsleyin. Yuvarlak papatyalar için yeşil yapraklar ve çiçekler kesin. Bunları çift taraflı bant ile yuvarlak bir şekilde çerçevenin içine yerleştirin.

Kaynak: mynet

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu