Cilt neden kurur

Cilt kuruluğunun ana sebebi cildin ihtiyacından daha az su ve yağ bulundurması yani yeterince nemlenmemiş olmasıdır. Bu tip ciltler genellikle yıpranmış görünümlüdür ve sürekli bir gerilme hissi verir. Esnek olmadıkları için gözenekleri daha sıkı olan kuru ciltler genellikle incedir. Malesef büyük şehirlerde sıkça rastlanan bir sorun olan kireçli su kullanımı da bu sorunu artırır.

Kullanılması doğru olan ürünler

Kuru ciltlerin en büyük sorunu ciltte oluşan kırmızılıklar ve cildin pul pul dökülmesidir. Cilde yağ kazandırıcı aktifler içeren ürünlerin kullanımı önerilir. Besleyici özellikleri yüksek olan süt/krem yapıdaki ürünlerin kullanımına öncelik verin. Doğru ürünlerle yapılacak temizlik ve bakımdan sonra yüzünüzü mutlaka yumuşak bir havluyla kurulayın. Aksi taktirde hava temasıyla kurumaya bırakılırsa cilt kuruluğu artacaktır.

Cilt kuruluğu için maskeler

Tüm bakımlara rağmen cilt kuruluğu ve gerilme hissi devam ediyorsa bunun nedeni cildin ihtiyacı olan besleyici elemanlardan yoksun olmasıdır. Bu durumda problemin yoğunluğuna göre haftada 1 veya 2 kez yüzünüze besleyici bir maske uygulayın. Maskenin kullanım süresini de dikkate alarak cildinize sunduğu besinleri içmesi için süre tanıyın. Genellikle cilt ihtiyacı olan doğal depo dengesini birkaç dakikada elde eder. www.kadincazayiflama.com

Bazı püf noktaları

- Cildin kuruluğunu tetikleyen hava kirliliği klimalı ortam gibi dış etmenler olduğu gibi stres ve sıkıntı gibi iç etmenler de vardır. Bunlardan olabildiğince kaçınmak bakımı kolaylaştıracaktır.

- Bulunduğunuz ortamları nemli tutmaya çalışın.

- Günlük olarak cildi besleyici yağ verici bakımlar uygulayın.

- Beslenmenizde zeytinyağı ekmek yağlı balıklara bolca yer verin. ' Sık ve uzun süreli rejimler yapmamaya çalışın.

- Banyo yaparken duş jelleri kullanmayın.

- Cilt temizliği sırasında sürtme ovma gibi cildi yıpratıcı hareketler yapmayın.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu