İlk evlendiğiniz yıllarda evdeki fazla odayı hem çalışma, hem hobi, hem de televizyon odası olarak değerlendirirken, ailenize katılan genç üyelerle nüfus artışı yaşayarak burayı keyifli bir bebek odası yaptınız. Ancak çocuklar artık büyüdü ve sizin ekstradan bir çalışma odasına daha ihtiyacınız varsa, odaları yeniden düzenleyerek gerekli alanları yarabilirsiniz. Bu, sandığınız kadar zor bir iş değil aslında.

- İşe başlamadan önce eşyaların ortada birikmesini önlemek için sizi engellemeyecek bir depolama alanı yaratmalısınız. Örneğin giriş, balkon ya da pencere kenarları bu iş için uygun yerlerdir.

- Eşyaları kaldırmak için karton kutular kullanabilirsiniz. Bunun için evinizin yakınındaki bakkal ya da marketten yardım alabilirsiniz. Orta boyları seçerseniz taşımanız da kolay olur.

- Değiştireceğiniz odalarda, öncelikle fazla kullanılmayan, hediye edebileceğiniz ya da bağışlayabileceğiniz eşyalardan kurtulmanızı tavsiye ediyoruz.

- Çocukların eski mobilyalarını yeniden değerlendirmek istiyorsanız marangozunuza başvurabilirsiniz. Ancak oyun masası ya da çalışma masası gibi yeni mobilyalara ihtiyacınız varsa sipariş için gecikmemenizi öneriyoruz.

- Televizyon ve müzik seti gibi kutulayamadığınız parçalar için güvenli bir köşe ayarlamayı sakın unutmayın.

- Odalar tamamen boşaldığında priz ve pencere, kapı pervazlarını kaplayarak boya hazırlığına başlayabilirsiniz. Ancak eğer elektrik işleriniz varsa öncelikle bunları düzenlemenizde fayda var.

- Eğer bütçenizi aşmadıysanız tüm elektrik tesisatını duvardan geçirmenizi, bilgisayar ve modem kablolarını da gizlemenizi önerebiliriz.

- Oda zemini önceden halı kaplıysa bunu değiştirmeniz gerekebilir. Bilgisayar ve elektronik cihazları düşünerek, ahşap parke gibi nötralize eden bir döşeme tercih edebilirsiniz.

- Artık tüm hazırlığınız tamamsa boya işlemine başlayabilirsiniz.

- Boya bittikten sonra odada öncelikle açık raflar, masa ve dolap gibi mobilyaların yerlerini belirlemeniz gerekiyor. Yatakları en sona bırakabilirsiniz.

- Yatakları yerleştirirken çocukları için küçük bir hafta sonu alanı yaratmayı da ihmal etmeyin. Bunun için belki yatak olabilen kanepeler ya da katlanır oyun masaları seçebilirsiniz.

- Oda bittiğinde diğer odanın değişimine başlayabilirsiniz.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler: