Yaptığınız diyetler bir türlü işe yaramıyorsa, bir de burcunuza göre beslenmenizi gözden geçirin...

Burcunuza göre beslenin

KOÇ BURCU Yemek konusunda sabırsızlığıyla ünlü Koç burcunun lokmalarını sayarak yavaş yemeye çalışması sindirim konusunda çok işine yarayacaktır. Tüm yemekleri oturarak yemeye dikkat etmeliler.

BOĞA BURCU Yemek yemeye en düşkün burçlardan biri olan Boğa, tatlıya düşkünlüğüyle de tanınır. Fakat 'obur' denebilecek kadar fazla olan iştahlarını güçlü iradeleriyle bastırmayı başarırlar. Tatlı isteğini bastırmak için ise yemeklerden önce bir yeşil elma yemeleri işe yarayabilir.

İKİZLER BURCU Yediklerini yakacak kadar enerjik olmasalardı tüm İkizler'in birer obez olması gerekirdi. Tez canlı ikizler burcunun tercihini çoğu kez fast food restoranlardan yana yapar. Bunun yerine daha hafif ve doğal yiyecekleri seçerek kısa sürede kilo verebilirler.

YENGEÇ BURCU En ünlü aşçıların çıktığı burç olan Yengeç, genellikle sağlıklı beslenmeye eğilimlidir. Ancak duygusal bozukluklar karşısında beslenme düzeni de birden yerle bir olabilir. Ayrıca selülite elverişli vücut yapıları nedeniyle kafeinden uzak durmaları gerekir.

ASLAN BURCU Aslanlar beslenme konusunda da gösterişe düşkündür. Neredeyse yemeğin lezzetinden çok servisini önemserler. Yemek yemek onlar için bir sanattır. Kısa süreli şok diyetler yerine uzun sürede yapılan diyetlerde her zaman daha iyi sonuç alırlar.

BAŞAK BURCU Mükemmeliyetçiliği ve disipliniyle tanınan Başak burcu, beslenme konusunda da genellikle doğru davranır. Ancak formuna gösterdiği özenin sağlığını bozmaması için sık ve az yiyerek aç kalmamalıdır.

TERAZİ BURCU Kalabalık ve neşeli sofralarda yemek yemeyi seven Teraziler, istediklerinde rahatlıkla diyet yapabilirler. Ama tek bir şartla: Diyet listelerindeki yemeklerin lezzetsiz olmaması gerekir. Damak zevklerine baharatlı yiyecekler, soğan, sarımsak ve sütlü tatlılar hitap eder.

AKREP BURCU Akrep'lerin bol bol su içmeleri ve salam, sucuk , turşu gibi tuzlu yiyeceklerden uzak durmaları gerekir. Özellikle yeşil yapraklı yiyecekler onların ihtiyaçlarını karşılayacak ve daha kolay kilo vermelerini sağlayacaktır.

YAY BURCU Sabırsız Yay burcu için aslında beslenme konusunu günlük hayatında çok önemli değildir. Ofiste öğle yemeğini bir tosta geçirip akşam arkadaşlarıyla ziyafet sofrasına oturabilir. Bunun için beslenmesinde dikkat etmesi gereken en önemli şey dengedir.

OĞLAK BURCU Genellikle kilolu olmayan oğlakları zeytinyağlı ve ekşili yemekler mutlu eder. Strese karşı zayıf olan sindirim sistemleri açısından bu yiyeceklerle rahatlamaları gerekir. Ayrıca öğün aralarında aç kalma alışkanlıklarını terk etmeleri gerekir.

KOVA BURCU Tatlı düşkünü olan Kova burcu ya çok kuralcı beslenir ya da tıpkı bir çocuğun yaptığı tercihleri yapar. Bir arkadaşıyla birlikte yaptığı diyetler her zaman daha başarılı olur.

BALIK BURCU Su grubundan olan diğer burçlar gibi Balık burcu da selülite ve su toplamaya müsaittir. Bunun için bol bol bitki çayı içmeleri gerekir. Ayrıca duygusal yapıları dolayısıyla stres beslenme düzenlerini çok kolay etkiler.

Kaynak: İNTERNETHABER

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu