Bebeğinizin en önemli ihtiyaçlarından biride banyodur. Helede sevgi dolu sohbetlerle ve oyunlarla süslenmiş banyoları bebekler çok sever. Gerçi alışana kadar biraz zorluk çekersiniz ama daha sonra bu işten çok keyif alırsınız.

Bebeğiniz büyüdükçe yıkanma ve temizlenme gereksinimi artacak,biraz daha pasaklı olacaktır. Yemekleri kendi yemeye başladığında saçlarına sürecek ,altını temizlerken rahat durmayarak üstüne bşına sürdürecek,kısacası temizlenmeye daha çok ihtiyaç duyacaktır. Bebeğinize küçük yaşlardan başlayarak banyoyu sevdirmeli , temiz olmaya teşvik etmelisiniz.

Bebeğinizi yıkarken kullanmanız gerekenler: Banyo küveti, göz yakmayan bir şampuan, bebek sabunu , temiz bir havlu, pamuklu çubuk, nemlendirici, doğal sünger gibi şeyler.

DİKKAT ETMENİZ GEREKEN HUSUSLAR

- Bebeğiniz 6 aylık olana dek göz, kulak ve yüzü için kaynatılıp ılıtılmış su kullanın.Kaynatma bakterileri öldürür.

- Bebeğinizin, burnunu ya da kulaklarını temizlerken temiz bir pamuk kullanın ve yalnızca görebildiğiniz yerleri temizleyin.

- Bebeğinizi banyoda hiç bir zaman yalnız bırakmayın. Bebek çok az suda bile boğulabilir.

- Bebeğiniz oturur durumda olsa bile sırtından tutarak destekleyin.

- Su sıcaklığını dirseğinizle kontrol edin.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu