Bebek Arabası Seçerken Dikkat Edin

Mutlaka arabada 3 noktalı veya 5 noktalı emniyet kemeri olduğundan emin olun ve her zaman (kısa mesafe diye düşünmeksizin) çocuğunuzu bağlı tutun. Unutmayın, çocuğunuz kendi düşmese bile devrilen bir arabadan fırladığında da bu kemerler çocuğunuzu koruyacaktır.

Bebek arabasını katlı durumdan açık konuma getirirken arabanın mekanizmasının tamamen açık olduğundan emin olun. Ayrıca arabanın fren mekanizması olduğuna dikkat edin ve arabayı kısa süreli de olsa durdurduğunuzda frenleri kullanın.

Bebek arabasına eşya koyarken fazla yüklemeyin. Ayrıca bebek arabalarının da çocuk kilosu konusunda limitleri olduğunu unutmayın, kullandığınız markanın çocuğunuzu kaç kiloya kadar taşıyacağını bilin ve bu kiloyu kesinlikle geçmeyin.

Arka tutamaç kısmına bir şey asmayın; arkaya devrilme riski vardır. Arabayı katlar veya açarken çocuğunuzu uzak tutun. Elleri sıkışabilir veya tam açılmayan araba üzerine düşebilir. Bebeğinizi yatırmak istediğinizde arabanın içine çocuğun altını yumuşak tutmak amacıyla yastık, katlanmış battaniye gibi ürünler kesinlikle kullanmayın. Özellikle yeni doğanların boğulmasına yol açabilir. Bebek arabanızın garantisi olduğundan emin olun ve saklayın.

Bebek arabalarında tekerlek , metal çerçevesi gibi aksamların sağlam olması çok önemlidir. Yolda giderken fırlayıp giden bir teker, çocuğunuz içindeyken katlanan bir araba çocuğunuzun hayatına mal olabilir. Bu nedenle kaliteli ürün almaktan kaçınmayın. Kaliteli bir bebek arabası 4-5 yaşına kadar kullanılan uzun ömürlü ürünlerdir. www.kadincazayiflama.com

Hafif grup bebek arabalarını çocuğunuzun esas arabası olarak kesinlikle düşünmeyin. Normal bir bebek arabası mutlaka olmalıdır, ayrıca daha portatif ve hafif bir seçenek için hafif grubu tercih edin.

Kategoriler:
Etiketler:
Önceki
Önceki Konu:
Bebek Odaları
Sonraki
Sonraki Konu:
Bebek Beşikleri

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar: