Kırıklık hissettiğinizde banyo suyuna, 5 adet suda eriyen aspirin atın ve hemen suya girip aspirinler eriyinceye kadar suya uzanın. Cilt, geçirgenliği ile aspirini bütün bedene çekecektir. Ancak sudan çıktıktan sonra, kendinizi kesinlikle sıcak tutun.

Nane banyosu: Yarım litre suyu kaynatın ve içine 10 adet taze nane yaprağını atıp 10 dakika dinlendirin. Ardından bu suyu süzerek ılık suyla dolu küvetin içine bir fincan tuzla beraber dökün. Nane, dinlendirici ve sakinleştirici etkisi kuvvetli olan bir bitkidir. Tuz ise peeling yapma özelliğiyle cildinizi ölü deri ve hücrelerden arındırır.

Kuru ciltlere süt banyosu: Boş bir plastik su şişesinin içinde bir litre süt, bir fincan tuz ve yarım fincan balı çalkalayarak iyice karıştırın. Çalkalamayla oluşan köpükle vücudunuzu ovun, sonra durulanın. Süt banyosu cildi kurutmadan derinlemesine temizler.

Aromatik yağ: Banyo suyuna birkaç damla yatıştırıcı aromatik yağ damlatın. Sizi en güzel sakinleştiren ve mutluluk veren aromatik yağlar arasında yeşil çay, ıhlamur, lavanta, gül ve çam yağları sayılabilir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu