Vahşi hayvanları avlayan ve onların etleriyle beslenen ilk insanların kan grubudur. Dolayısıyla bu kan grubunda olanların asla vazgeçemeyeceği yiyeceklerin başında kırmızı et gelir. A grubunun tersine bu kan grubunda olanlar kilo verebilmek için tahıllardan, taneli sebzelerden uzak durmalıdır.
0 Grubu'nun özellikleri: 0 Grubu'nda olanlar ilk insanları simgeler. Et yemeye bayılırlar Sindirim sistemleri sağlamdır, Bağışıklık sistemleri fazla hareketlidir, Diyet yapmaya ve çevreye uymaya zor alışırlar, Stresten kurtulmak için fiziksel faaliyetlere ağırlık verirler, Enerjik ve ince kalabilmek için metabolizmalarının hızlanması gerekir.
0 Grubu'nun yemesi gerekenler: Kırmızı et, Karaciğer, Beyaz et, Balık ve deniz ürünleri, İyotlu tuz, Ispanak ve brokoli.
0 Grubu'nun yememesi gerekenler: Tahıl ürünleri, Ekmek, Taneli sebzeler, Buğday (Buğdayda bulunan gluten maddesi, 0 grubundaki kişilerin kilo vermesini engellediği için buğday unundan yapılmış yiyeceklerden uzak durulmalıdır) , Süt ürünleri ve yumurta, Sıvı yağ (özellikle de zeytinyağı).
Sağlık riskleri: Ülser, Mafsal iltihabı.
Uygun sporlar: Aerobik (40-60 dk.) haftada 3-4 kez, Yüzme (30-45 dakika) haftada 3-4 kez, Jogging (30 dakika) haftada 3-4 kez, Ağırlık kaldırma (30 dakika) haftada 3 kez.
0 Grubu için diyet örneği: Sabah: 2 dilim mısır ekmeği, tereyağı ya da fındık ezmesi, 180 gram sebze suyu, Muz, Yeşil çay ya da ot çayı. Öğle: 180 gram haşlanmış dana eti, Ispanak salatası, Elma veya ananas, Su ya da soda. İkindi: 1 dilim elmalı kek, Yeşil çay ya da ot çayı Akşam: Kuzu pirzola, Haşlanmış brokoli, Haşlanmış patates, Karışık mevsim meyveleri, Bira ya da şarap (bir kadeh)
Öneriler: Vitamin ve mineral takviyesi alın. (Özellikle B ve K vitaminleri), 0 kan grubundakilere uygun yiyeceklerde C vitamini ve D vitamini bol miktarda bulunmaktadır. Bu yüzden ekstra olarak C ve D vitamini almanız gerekmez. Kanın pıhtılaşma gücü zayıf olduğu için doktora danışmadan A vitamini takviyesi almayın. Süt ve sütlü besinler diyet listesinde bulunmadığı ve vücudun kalsiyum ihtiyacı karşılanmadığı için çeşitli haplarla kalsiyum takviyesi alın.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu