Yıkama sonrası saç bakımı Bazen saçlarımız bize "kapris yaparlar". Kırık saçlar, mat saçlar, dökülen saçlar, boyalı saçlar, ince saçlar. Hepsi moralimizi bozmaya yetebilir. Saç gerek kimyasal işlemler (boya, perma, röfle gibi), gerekse çevresel faktörler (güneş, hava kirliliği, su, rüzgar gibi) yüzünden yoğun bir yıpratıcı etkiye maruz kalır.

Peki saçlarda neden sorunlar ortaya çıkar. Belki de onlara sadece daha fazla zaman ayırmalıyız.Tehlikeler saçlarımızı her adımda takip etmektedirler. Soğuk, rüzgar, sert çeşme suları, sıcak kurutma makinesinde şekillendirme, boyama, kimyasal şekillendirmeler. Eğer bu gibi durumlarda eklinizin altında doğru bakım kremleri ve malzemeleri varsa koruma veya tedavi büyük problem olmaktan çıkacaktır.

Bütün "yıkama sonrası" ürünleri saçlar için yumuşak ve nötr bir ortam sağlarlar. Bunun sonucunda da saçlar sert olmaktan çıkıp yumuşak ve ipeksi görünümlerine kavuşurlar, aksi halde güneş ışınlarını kolay geçirirler, ve renksiz, cansız görünüme bürünürler. Bu krem, dengeleyici ve benzeri ürünlerin tek özelliği değildir. Bu ürünlerin içeriğinde bulunan bazı maddeler saç telleri tarafından emilerek onları nemlendirir.

Burada en önemli husus saç tipinize uygun ürün kullanımıdır. Burada saçlarınızın aşırı yağlanma, kuruma, kepek, dökülme, kırılma gibi sorunlardan hangisini taşıdığına dikkat etmelisiniz. Saçlar üzerinde yapılan yanlış uygulamalar da saçların yıpranmasına, önemli sorunlara neden olabilir. Bunlar içerisinde aşırı jöle kullanımı, saçın sık sık boyanması, gereksiz ve yanlış yapılan saç bakımları, aşırı güneşlenme, aşırı fön kullanımı sıralanabilir.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
Mesajınız:
 
© 2015 Şifalı Bitkiler Sitesi
Ücretsiz Web Sitesi