Malzemeler: 2-3 sap kereviz, 3 adet domates, 2 adet çarliston biber, 1 iri pancar, 2 adet yumurta, 1 tüp ançuez, 5-6 adet yeşil zeytin, 5-6 adet siyah zeytin, 1 çorba kaşığı kıyılmış maydanoz, 1 kahve fincanı zeytinyağı, 1 kahve fincanı sirke, 2 kahve kaşığı tuz, 2 kahve kaşığı hardal, 1 kahve kaşığından az karabiber.
Yemeğin Tarifi Pancarı önce iyice yıkayın. Daha sonra küçük küçük parçalar halinde kesin. Domateslerin kabuklarını çıkarın ve dilim dilim kesin. Sonra bu dilimleri de dörde bölün. Biberlerin çekirdeklerini de çıkarıp ince ince kesin. Yumurtaları katı haşlayın. Kabuklarını soyun. Yumurtaları halka halka kesin.
Kereviz saplarını da ince ince kesin. Yumurta ve ançuezi bir kenara ayırıp diğer malzemeyi karıştırın. Zeytinleri de ilave ettikten sonra salatayı şeffaf bir kaba alın. Üzerine ançuez ve yumurtaları koyun. Zeytinyağı, sirke, tuz, hardal ve biberi bir kapta çırpın. Sosu salataya karıştırıp servise sunun.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
Mesajınız:
 
© 2015 Şifalı Bitkiler Sitesi
Ücretsiz Web Sitesi