Suna Dumankaya akne ve sivilce sorunu olan kişiler için 2 adet maske ve 1 adet önerisini açıkladı.Dilerseniz şimdi bu maskelerin nasıl yapıldığına bakalım.
AKNE VE SİVİLCE İÇİN MASKE -1
Malzemeler: 1 adet portakal kabuğu, 1 çay kaşığı kabartma tozu Yapılışı: Portakal kabuğu önce rendelenir. Sonra havanda ezilerek krem haline getirilir.Ardından üzerine bir çay kaşığı kabartma tozu eklenir.Elde edilen karışım sivilcelerin ve aknelerin üzerine yedirelerek sürülür. ve en az 20 dakika bekletilir.
AKNE VE SİVİLCE İÇİN MASKE -2
Malzemeler: 1 ayvanın çekirdekleri, 1 tatlı kaşığı kadar pudra Hazırlanışı: Ayvanın çekirdekleri akşamdan, üzerine çıkacak kadar suda 2 dakika kadar kaynatılır.Sonra sabaha kadar soğumaya bırakılır. Sabahleyin bir tatlı kaşığı pudra eklenir. Sivilcelerin ve aknelerin üzerine yedirilerek  sürülür. 7 gün süreyle günde bir kere bunu uygularsanız iyileşmeyi fark edeceksiniz.
Öneri: Hergün 1 adet haşlanmış patates yiyin.Yağlı kızartma,fındık,çekirdek,çikolata,fast food gibi ürünleri tüketmeyin.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu