Avrupanın ortasında tarihin gizli sayfalarında tur atmak istiyorsanız Prag sizin için iyi bir tatil alternatifi.

Charles Köprüsü: Kral 4. Charles'ın baş mimarı "Peter Parler" tarafından 13. yüzyılda yapılan bu köprü Vitava Nehri'ni birbirine bağlayan en meşhur köprüdür. Bu köprü o dönemlerde şövalye turnuvaları için yaptırılmıştır. Ancak günümüzde şehrin ilk ışıklarını seyretmek için mükemmel bir yer halini almıştır. Ayrıca havanın güzel olduğu günlerde, köprünün üzerinde hediyelik eşya satanlar, ressamlar, kukla tiyatroları ile gülücüklü dakikalar yaşanırken, bir köşede müzisyenlerin çaldığı kemanla kendinizi Prag'ın masal aleminde bulacaksınız.

Eski Kent Meydanı: Nehrin batı kıyısında yer alan Old Town, Prag'ın tarihi merkezidir.

Tv Kulesi: 100 metre yüksekliğinde olan kuleyi Prag'ın her yerinden görmek mümkün.

Saat Kulesi: 500 yıllık bir geçmişi olan bu saat, başlı başına görülmesi gereken bir eser olmanın dışında ilginç bir mühendislik harikasıdır.

Belediye binası: 1338 yılından itibaren Parlamento Binası olarak kullanılmaya başlamış olan binada şu anda bazı düğünler yapılmaktadır.

Ayrıca, Jan Hus'un heykeli ve Tyn Kilisesi gibi bir çok görülmesi gereken eserde Prag'da Old Town'da bulunmaktadır

NE YESEK

Prag'da yemek kültürü Avrupa mutfağının izlerini taşımaktadır. Genel olarak et (özellikle domuz eti) ve şarküteri ürünleri ağırlıklıdır. Geleneksel yemekleri ise kızarmış domuz eti ve tuzlama lahanadır. "Wenceslas" meydanında ünlü çek birasını içmeden dönmeyin. Ünlü çek biralarının ve "Besherowka" likörlerinin dışında, çay keyfinin ayrı bir önemi vardır Prag'da. "Kavarna Slavia" adlı cafe zamanında Max Brod ve Prag'da birçok yere ismini vermiş olan Kafka gibi ünlü edebiyatçıların sık sık ziyaret ettiği bir yerdir. Dünyaca ünlü edebiyatçılara ilham kaynağı olan bu atmosferde çayınızı yudumlamanın keyfini yaşayabilirsiniz.  www.kadincazayiflama.com

NE ALSAK

Alışveriş için fazla seçeneğinizin bulunduğu bir şehir Prag, büyük alışveriş merkezlerinde ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz. Ancak Prag'ın şehir kültürünü yaşamak için kent pazarlarına gitmelisiniz. Antikadan, kullanılmış mobilyalara, elektronik eşyalardan, bilgisayarlara kadar kent pazarlarında her şey mevcut. En çok "Bohemya kristalleri", porselen ve takıları ile meşhurdur.

EĞLENCE ZAMANI

Prag'da eğlencenin en güzel tarafı, biranın çok ucuz olmasıdır. Gece hayatında ise hemen hemen her yerde klasik müzik duymanız, fazlasıyla mümkün. Bu büyülü şehre yakışacak bir müzik zevki olsa gerek. Ama aradığınız daha yüksek sesli müzik, bar kültürü ve eğlence ise bunun içinde merkezde çok sayıda mekan bulabilirsiniz.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu