Birçok erkek, bayanların makyaj çantasındaki kalabalığa takmış durumdadır. Makyaj malzemelerinin sadece fondöten, rimel, allık, far, ruj ve maskaradan oluştuğunu düşünerek; geriye kalan makyaj malzemelerinin bir işe yaramadığı kanaatine kapılırlar.

Bilmeyenler için bayanların makyaj çantasında bulunan diğer makyaj malzemeleri.

Kağıt mendil: Makyajdaki fazlalıkları almaya ve makyajı sabitlemeye yarar.Pamuk: Makyaj temizleme, gölgelendirme, fondöten yayma. Pamuk makyaj sırasında pek çok işe yarar. Kuru, ıslak veya temizleyiciyle ıslatılmış olarak kullanabilirsiniz.Pamuklu Çubuk: Daha çok hataları düzeltmekte kullanılır. Çubuğun ucunu makyaj temizleyicisiyle ıslatıp hataları silebilir, fondötene batırıp lekeleri kapatabilirsiniz.Sünger: Fondötenin yüze eşit ve sınır yapmadan dağılmasını sağlar. Nemli olarak kullanılırsa fondötene şeffaflık kazandırır.Ponpon: Özellikle toz pudra uygulamak için idealdir.Allık ve pudra fırçası: Yuvarlak formu sayesinde allık ve pudranın fazlalık bırakmadan dağılmasını kolaylaştırır.Ruj fırçası: Çok incedir. Dudakların daha belirgin görünmesini sağlar.Göz farı fırçası: Göz makyajı için iki ayrı fırça gereklidir. Ucu kıl olan, renkleri sürmeye ve dağıtmaya, süngerimsi köpük olan ise gölge yapmaya yarar. Her ikisinin de bulunduğu çift uçlu fırçalar daha ekonomik ve pratiktir.Kirpik fırçası: Küçük uçludur. Kirpiklerin birbirinden ayrılmasına ve rimel fazlalıklarının alınmasına yardımcı olur.Kaş tarağı: Kaş yapısına uygun olarak ince ve küçüktür. Kaşların yukarıya doğru taranıp düzgün görünmesini sağlar.Kalemtıraş: Göz ve dudak kalemi kullanıyorsanız, işte vazgeçemeyeceğiniz bir makyaj aleti. Kalemlerinizin ucunu fazla sivriltmemeye özen gösterin. Hem cildinizi yaralayabilirsiniz hem de çektiğiniz çizgi fazlasıyla ince ve belirsiz olur. Kaleminizin ucu açarken kırılıyorsa, açmadan önce bir süre buzdolabında tutun.  www.kadincazayiflama.comCımbız: Kaşların şeklini bozan gereksiz tüylerin alınması, göz makyajının ilk şartıdır. Cımbızların iki türü vardır. Uçları düz olanlar bıyık almak için, eğik olanlar ise kaşlar içindir.

Önceki
Önceki Konu:
Cilt Kanseri
Sonraki
Sonraki Konu:
Banyo Dekorasyonu

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu