Kutsal Damacana 2 sahte bir papazın kahkahalarla dolu sihirli macerasını beyazperdeye taşımıştı. İkinci film yine Kutsal Damacana ön başlığı ve korku-komedi tarzıyla, Hollywood'un vazgeçilmezi kurt adamını ti'ye alıyor. Özel efektleri, akıcı anlatım üslûbu ve eğlenceli konusuyla Kutsal Damacana 2: İt Men son dönemin en iddialı komedi filmi adayı olma yolunda.

Fikret, eski mesleği olan gemiciliğe dönmüş, tayfa olarak çalıştığı gemiyle uzak denizlere açılmıştır. Gemi Hint okyanusunda seyrederken Somali'li korsanların saldırısına uğrar, korsanlar gemiyi ele geçirir, Fikret denize atlayıp kaçar.

Ertesi gün Fikret baygın bir halde Hindistan sahilinde bir kumsalda karaya vurur. Bir kaç hintli köylü Fikret'i bulur, tedavi etmek için yakınlardaki bir Budist tapınağına götürürler.

Aradan aylar geçer ve sonunda Fikret sağlığına kavuşur, tapınakta eğitim gören Serkan adındaki bir Türkle tanışıp arkadaş olur. Ferrari'sini Satan Bilge tadında ki Serkan, Fikret'in karakterine ve hayata bakış biçimine hayran olmuştur. Disiplin gerektiren tapınak hayatına uyum sağlayamayan Fikret baş rahiple tartışır, baş rahip Fikret ve Serkan'ı tapınaktan kovar.

Fikret ve Serkan Türkiye'ye dönerler. Serkan bir kaç gün misafir etmek için Fikret'i çiflik evine davet eder. Serkan'ın anne ve babası tatildedir. Fikret, Serkan ve Serkan'ın ablası Melis o geceyi birlikte geçirirler. Fikret Melis'den çok etkilenmiştir. www.kadincazayiflama.com

Yönetmen: Korhan Bozkurt

Senaryo: Şafak Sezer, Suat Özkan, Soner Günday, Kaan Ertem

Yapımcı: Şenol Zencir, Selin Altınel

Görüntü yönetmeni: Selahattin Sancaklı

Müzik: Övünç Danacıoğlu

Kurgu: Doğuş Onur Karasu

Tür: Komedi

Yapım: Türkiye 2010 98 dakika

Dil: Türkçe

Oyuncular: Şafak Sezer=Fikret, Mustafa Üstündağ=Kurt Adam, Aydemir Akbaş=Seyis Selahattin, Tuğba Karaca=Melis, Ebubekir Öztürk=Güngör, Eriş Akman=Eriş, Yıldırım Memişoğlu=Artin, Serkan Şengül=Serkan, Güzin Usta=Şengül, Ferhat Güzel=Ferhat.

Önceki
Önceki Konu:
Kestaneli Pilav
Sonraki
Sonraki Konu:
Saç Ekimi

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu