Annelerimizin, anneannelerimizin "Aman kızım" şeklinde başlayan ve yüzümüzde küçümseme ağırlıklı bir tebessümle sona eren öğütleri aslında sağlıklı bir ilişki için kulağımıza küpe olmalı! Boşuna dememişler "Anneler her şeyi bilir" diye. İşte anneannelerimizden bizlere kalan naftalin kokulu ama etkisi kuvvetli evlilik tavsiyeleri.
Uzmanların, nikah masasında ""evet"" demeden önce çiftlere tavsiyeleri şöyle
- 30 yaşından önce evlenmeyin: İstatistikler 30 yaşından sonra evlenen çiftlerin evliliklerinin daha uzun sürdüğünü gösteriyor.
- Evlenmeden önce birkaç tecrübe yaşayın. Bu tecrübeler, size karşı cinste neye önem verdiğinizi öğretecektir.
- Umutsuz evlilikler yapmayın. Korku, güven duymak ya da evden uzaklaşmak için yapılan evlilikler uzun ömürlü olmuyor.
- Evleneceğiniz kişiyi tanıyın. Onun kim olduğunu gerçekçi şekilde saptayın ve sadece sizin istediğiniz kişi olması için çaba harcamayın.
- Denginizle evlenin. Karı-kocadan birinin diğeri üzerinde hakimiyet kurduğu evliliklerden hayır gelmiyor.
- En az bir yıl bekleyin. İstatistikler, acele evlenen kişilerin aynı hızla boşandıklarını ortaya koyuyor.
- Bağımlılığı olan kişilere dikkat. Sigara alışkanlığı gibi basit bağımlılıklar bile, bir evliliği yıkmaya yeterli olabiliyor.
- Sizinle benzer amaçları olan biriyle evlenin ve eşinizle çocuk yapıp yapmama konusunu konuşmak için zifaf gecesini beklemeyin.
- Diyalog kurabileceğiniz biriyle evlenin. Evlenmeden önce müstakbel eşinizle diyalog kuramıyorsanız, nikahtaki keramet pek bir işe yaramayacaktır.
- Heyecanı göz ardı etmeyin. Evlilik ateşinin yıllarca yanabilmesi için heyecan ve ihtirasın gerekli olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu