Karadut meyvesi çok güçlü antioksidanlar içermektedir. Bu güçlü antioksidanlar vücuttaki serbest radikalleri etkisiz hale getirerek bağışıklık sistemini güçlendirir. İçerdiği flavonoidler sayesinde ise kalbi korur aynı zamanda da yaşlanmayı geciktirici etkiye sahiptir.
Karadut bitkisi böceklenmeyen tek organik bitkidir. Betakaroten ihtiva eder. Ancak zamanı çok çabuk geçtiği için en bol olan zamanlarında kaynatarak şurubunu yapabilir ve bu karadut şurubunu derin dondurucuda saklayabilirsiniz. Kanserden korunmak için Sağlık ve gençlik kaynağı olan bu şurubu mutlaka tüketin.
Karadut nelere iyi geliyor? * Halsizliği, aşırı yorgunluğu giderir * Ağız ve boğaz enfeksiyonlarına tavsiye edilir * Kanı temizler anemi hastalarına tavsiye edilir * Kan basıncını düşürür * Sindirim sistemi kronik hastalığına faydalı * Mide salgılarını arttırır * Sindirimi sistemini düzenler * Saçların ve dişlerin güçlenmesini sağlar * Kronik gastrit ve hepatit tedavisinde kullanılabilir * Uykusuzluğa iyi gelir

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu