MALZEME: 50 gr. lila, açık mavi ve mavi yün. Az miktarda pembe, koyu mavi, mavi ve mor yün. Kaşkol için 4 numara şiş, patik ve eldiven için 3,5 numara şiş. 4 numara tığ.

BEBEKLER İÇİN ÖRGÜ KAŞKOL: Lila rengi yün ve 4 numara şiş ile 30 ilmek başlayın. 58 cm. haraşo örün. (Bütün ilmekler ve sıralar yüz) Daha sonra ilmekleri kapatın. Lila, mavi, mor ve açık mavi yün ile iki kenarına püskül yapın.

BEBEK ÖRGÜ ELDİVEN: Açık mavi yün ve 3,5 numara şiş ile 14 ilmek başlayın. 8 cm. haraşo örün. Yanlardan 4 defa 1′er ilmek eksiltin. 9 cm.'de 4 defa 1 'er ilmek artırın. toplam 18 cm. örüp, ilmekleri kapayın. Yanları dikin, Mavi, pembe ve koyu mavi yün ile bir kordon hazırlayın. Üstten 2 cm. aşağıdan bu kordonu geçirin. Eldivenin kenarına tığ ile 1 sıra trabzan yapın. (Açık mavi yün ile)

BEBEK PATİK: Açık mavi yün ve 3,5 numara şiş ile 37 ilmek başlayın. 3 cm. haraşo örün. Bu noktada ortadaki 7 ilmeği 2 sıra örün. (Gidiş ve dönüş olarak) Daha sonra yanlarda beklettiğiniz ilmeklerden her sırada birer ilmek alarak örün. (4 defa) Daha sonra bütün ilmekleri örmeye devam edin. 4 cm. sonra ilmekleri kapayın. Orta dikişi dikin. Üst kısma koyu mavi ile lila yün ile trabzan yapın. Çeşitli renklerle bir fiyonk hazırlayın, arka ortaya dikin.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu