İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştirak şirketi İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. ile İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü, hem nitelikli işgücünü arttırmak hem de istihdama katkıda bulunup, sosyal sorumluluğunu yerine getirmek amacıyla 2008 Yılı Birinci Dönem Bahçıvanlık ve Çevre Bilinci Kursu'nu başlatıyor.

Bahçıvanlık ve Çevre Bilinci Kursu kayıtları başlıyor...

Bahçıvanlık ve Çevre Bilinci kursuna herhangi bir iş sahibi olmayan, bir meslek öğrenmek isteyenlerin yanında; bahçe ve peyzaj işlerine ilgi duyan her eğitim seviyesinden ve meslek grubundan vatandaşlar da katılabilecekler. Kursun sonunda katılıp başarı gösterenlere M.E.B. Halk Eğitim Merkezi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sertifika verilecek.

Katılımcılara ücretsiz olarak verilecek kursta aşağıdaki dersler gösterilecek:
Peyzaj Bilgisi
Toprak Bilgisi ve Bitki Besleme
Fidancılık ve Seracılık
Ekoloji ve Çevre
İç ve Dış Mekan Bitki Bilgisi
Çim Ekimi ve Bakımı
Dikim Teknikleri
Budama
Bitki Koruma
Sulama
Makine Alet ve Ekipman Kullanım Teknikleri
Genel Kültür
Meyve ve Sebzecilik

17 Mart-30 Mayıs 2008 tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Haliç Şefliği Eğitim Salonu'nda gerçekleştirilecek. Bahçıvanlık ve Çevre Bilinci Kursu'na kayıtlar 10.03.2008 tarihinde sona erecek. 11 hafta boyunca Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri 08:20-16:50 saatleri arasında verilecek olan eğitime katılmak için ilkokul ve üstü mezuniyet diploması, 2 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürlüğü'ne veya İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne başvurmak yeterli.

Kaynak: İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu