ÖN-ARKA: 103 ilmek başlanacak. 3 ters 1 düz olarak ilmekler dizilip, düz ilmeklerde şiş bir alt sıradaki ilmeğin içine batırılacak. 22 sıra lastik örüldükten sonra ters örgüye geçerken yanlardan 1'er ilmek artış yapılıp örgüye devam edilecek. Lastik üstü beden boyu 34 cm'de kol evi oyuntusu için yanlardan 1 kere 3, 2 kere 2, 2 kere 1 ilmek kesilecek. Ön yakayı ayırmak için 40 ilmek örülüp 2 ilmek birlikte alınıp kesilerek, diğer parçaya iplik bağlanıp, 5 ilmek 1 düz 1 ters olarak dizildikten sonra 2 ilmek birlikte alınıp kesilecek, diğer ilmeklerde örülecek. Dönüşte diğer parçada kalan 40 ilmeğin başına şişe 5 ilmek atılıp, diğer parçadaki 5 ilmek gibi 1/1 lastik olarak dizilip, 40 ilmek örülecek. Ön yaka kenarındaki 5 ilmeklik kısımdaki düz ilmekler yine bir alt sıradaki ilmeğin içine batırılarak örülecek. Lastik üstü beden boyu 51 cm'de ön yaka kenarındaki 5'er ilmek açığa alınıp, yaka kesimlerine başlanacak. Kesimler 1 kere 4, 1 kere 3, 2 kere 2, 2 kere 1 ilmek olarak yapıldıktan sonra omuzlarda kalan 27'şer ilmek de 3 kere 9 ilmek olarak kesilip ön parça bitirilecek. Arka parçada da ön parça gibi aynı şekilde başlanıp önde yapılan işlemler uygulanarak örgüye devam edilecek. Lastik üstü beden boyu 56 cm de omuzlar 3 kere 9 ilmek olarak kesilirken aynı anda arka yaka ortasından 15 ilmek, yanlardan da 9'ar ilmek kesilerek arka parça bitirilecek.

KOL: 51 ilmek başlanacak. İlmekler 3 ters 1 düz olarak dizildikten sonra (düz ilmekler yine bir alt sıradaki ilmeğin içine batırılarak örülecek) 22 sıra örülüp ters örgüye geçilirken yanlardan 2 ilmek içeriden artışlara başlanacak. Her 6 sırada bir 15 kere 1'er ilmek artış yapılarak 81 ilmeğe ulaşılacak. Tüm kol boyu 53 cm'de kol üst kesimleri için yanlardan 1 kere 3, 5 kere 2 ilmek kesilip, kalan 55 ilmekde düz olarak kesilerek kol bitirilecek.

YAKA: Ön yaka kenarlarındaki 5'er ilmeğin arasına tüm yaka etrafından 68 ilmek daha takılarak, ilmekler 1 düz 1 ters lastik olarak dizilecek, düz ilmekler yine bir alt sıradaki ilmeğin içine batırılarak örülecek. 10 sıra örülüp ilmekler kesilerek bitirilecek.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu