- Açık renkli bir fondöten seçmek hatalı bir seçimdir. Eğer fondöteniniz açık renkte olursa teninizi griye döndürür. Bu yüzden sarıya çalan koyu renkte ve cilt renginizle uyumlu bir renk seçin. Böylece doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ayrıca kahverengi allık kullanmayın.

- Şeffaf, renksiz bir pudra seçin. Pudranın kalıp gibi yüze yapışmaması için T bölgesine ve ifadenizi donuklaştırmamak için göz çevresine fazla sürmeyin.

- Gözleriniz eğer birbirine çok yakın ise alt göz kapağına kalem çekmeyin. Alt göz kapağının iç tarafından başlayarak gözün yarısına kadar açık renkli bir kalem çekin.

- Alt kirpiklerinize rimel sürerseniz kirpikleriniz örümcek ağı gibi görülür ve bakışınızı aşağıya doğru çekersiniz. Sadece eyeliner ile ince bir çizgi çizebilirsiniz.

- Dudaklarınızı dolgun göstermek için açık renk bir dudak kalemi seçmelisiniz. Şeffaf veya parlak bej renkleri dudakları dolgun gösterir. Koyu renk dudak kalemlerini kesinlikle kullanmayın.

Kategoriler:
Etiketler:

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
Mesajınız:
 
© 2015 Şifalı Bitkiler Sitesi
Ücretsiz Web Sitesi