ANSE'nin aslında tiyatro oyunlarından biri olan Eşrefpaşalılar sahnelerden sinema perdesine geçiyor. Film, İzmir'in Eşrefpaşa semtinde yaşayan samimi, azimli, kendi tabirleriyle 'bitirim' delikanlıların öyküsünü anlatıyor.

Bıçkın, lafını esirgemeyen bu insanların yaşadıkları muhitin raconu gereği içki, kumar, kavga gibi kötü alışkanlıkları da vardır. Mahallenin yıllardır kapısı kilitli olan tek camisine tayini çıkan bir hocayla birlikte olumlu bir değişim geçirirler. Değişim sırasında yaşanan komik olaylar güldürürken; dramatik sahneler gözyaşı döktürüyor izleyiciye.

Film günümüzde adeta moda olan, özendirilmeye çalışılan mafya yaşantısına da bir başkaldırış taşıyor. Kısaca insanların silahı nasıl aldıklarını değil, nasıl bıraktıklarını anlatıyor. Koca binaların arasına sıkışmış küçük evlerde, gecekondularda ne kahramanlıklar yaşandığını anlatıyor mizahi bir üslupla. www.kadincazayiflama.com

Yönetmen: Hüdaverdi Yavuz

Senaryo: Burak Tarık

Yapımcı: M. Yusuf Kulaksız

Görüntü yönetmeni: Rico

Müzik: Yücel Arzen

Set tasarım: Ömer Faruk

Tür: Komedi

Yapım: Türkiye 2010 100 dakika

Dil: Türkçe

Oyuncular: Sinan Taymin Albayrak=Hoca, Turgay Tanülkü=Davut, Burak Tarık=Nusret, Sermin Hürmeriç=Eleni, Hüseyin Soyaslan=Tayyar, Deniz Özpınar=Duygu, Savaş Bayındır=Memduh, Ali Yayli=Skoda, Serkan Öztürk=Kamuran.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:
Mesajınız:
 
© 2015 Şifalı Bitkiler Sitesi
Ücretsiz Web Sitesi